Válečný balíček - Úsporný tarif 2023 zrušen

Vložil Pavel, 6. Říjen 2022 - 13:26 ::

Vláda včera rozhodla o zrušení příspěvku na teplo pro rok 2023, který je v NV 263/2022 Sb..

Zatím je to uvedeno na www.mpo.cz.

Publikováno:5­.10.2022

Autor:Odbor komunikace 01400

Vláda schválila nařízení, které stanovuje pravidla pro zastropování cen energií. Pomůže tak s vysokými cenami elektřiny a plynu nejen domácnostem, ale také malým a středním podnikatelům, vládním institucím, školám, poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb, provozovatelům městské hromadné dopravy a dalším subjektům. Vláda také zrušila příspěvek na elektřinu, plyn a teplo (tzv. úsporný tarif) pro příští rok. Ten nahradí podpora s vyšší finanční alokací ve formě zastropování cen energií.

Hezký den!

  • válečný balíček

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Nemám rád chaoty (bez ověření), 6. Říjen 2022 - 14:34

Ti chaoti ve vládě netuší co jejich nesmyslné nápady budou stát. A stále neřeší příčinu uměle vyvolané energetické krize, pouze se snaží rozdávat z cizího a zadlužovat celou zemi.

Vložil Václav Jirkovský (bez ověření), 24. Listopad 2022 - 17:43

Takže původní příspěvek na teplo z dálkového vytápění 4.500,– na byt, který byl mistrem humoru Síkelou oznámen ( dotazník pro SVJ pro dodavtele tepla ) ...... byl zrušen ? SVJ při dálkovém vytápění nedostanou za rok 2022 nic ? Tak to je pěkné, v lednu 1.1. 2022 – 650 Kč/Gj, v květnu 980 Kč/GJ, 1.10, 2022 1.950 Kč/ Gj ...... !!! Tj. třikrát více než 2021. Rostou enormě zisky energetických společností díky nějaké pofiderní burze. Díky také vládám Klause a Zemana které tyto strategická odvětví zprivatizovaly většinou do cizáckých rukou. Díky Fialové vládě, kdy většinově státní ČEZ vyrábí elektřinu cca 2 Kč/kWh a lidé si ji od nenažrané burzy a distributorů kupují za zastropovanou cenu 8–10 Kč/kWh. Jo, jo, máme vládu, která se o svůj národ stará tak dobře, že máme největší cenu elektřiny v EU. Ať žije demokratický kapitalismus

Vložil Pavel, 24. Listopad 2022 - 18:00

Václave,

máte pravdu, že avizovaný příspěvek na teplo podle experta na „závětrné“ elektrárny Jozefa Síkely, byl zrušen.

K ostatnímu se nevyjadřuji, MV by to mohlo vyhodnotit jako hybridní hrozbu.

Hezký den!

Pavel

P.S.

snad jen poznámku. To co tu máme není kapitalismus. Nahlédněte do Senátního tisku 12. Tam najdete „Strop tržního příjmu“. U nás se tržní ceny určují zákonem! Připomíná mi to Federální cenový úřad.

Vložil Politik (bez ověření), 6. Říjen 2022 - 15:12

To je důsledek toho, že se pro politiky nevyžaduje žádná kvalifikace.

Říká se tomu demokracie.

Zkuste Google také: influencer, škola influencerů, výdělek influencerů.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".