Válečný balíček - Příspěvek na úhradu nákladů na teplo, elektřinu a plyn

Vložil Pavel, 25. Červenec 2022 - 10:43 ::

Příspěvek na úhradu nákladů na teplo, elektřinu a plyn bude schválen v Senátu jako senátní tisk 275 ve středu 27.7.2022. Vyplývá to z Partie plus ze dne 24.7.

Shodli se na tom jak Vystrčil z ODS, tak i Havlíček z ANO.

Pouze měli odlišný názor na kvalitu projednávaného tis­ku.

Podle Havlíčka se jedná o legislativní paskvil, Vystrčil jen eufemisticky uvedl, že senátoři jsou docela tolerantní k některým novelám, které přichází ze Sněmovny.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 27. Červenec 2022 - 11:26

  Jak jsem psal v pondělí novela byla v Senátu přijata. Z 59 senátorů bylo 57 pro.

  Část diskuse jsem si pustil. Je zajímavé, kdo všechno může být senátor. Třeba Fischer opakovaně vyzýval ministra z MPO, aby nařídil České poště, aby zřídila v místech České pošty informační místa nebo alespoň informační tabule. Ten „senátor“ vůbec netuší, že Česká pošta spadá pod MV.

  Ministr Jozef Síkela na otázku, proč ČEZ vyváží do zahraničí elektřinu, kterou si pak za 5× větší cenu kupujeme zpět a proč dostal ČEZ od státu nízkoúročenou půjčku 74 miliard odpověděl, že připravuje seznam největších dezinformátorů.

  Příspěvek má být ve formě fixní částky nikoliv v % ke spotřebě.

  K SVJ uvedl, že aby se předešlo podvodům, tak budou SVJ předávat seznamy bytů.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".