Válečný balíček - Návrh NV na úhradu nákladů na elektřinu, zemní plyn a teplo v EKLEPu

Vložil Pavel, 16. Srpen 2022 - 8:10 ::

https://apps.odok.cz/veklep-detail…

Doporučuji zejména § 20 a Přílohu č. 2 a 3.

Podle příloh návrhu Nařízení vlády má správce nebo majitel sdělit Počet jednotek evidovaných jako jednotky v KN a určených k bydlení. To lze zvládnout.

Nicméně zákon č. 458/2000 Sb. v § 11v požaduje seznam „osob užívající byty výhradně pro účely bydlení“. Takový seznam u nás nevedeme.

V obou pojmech spatřuji rozdíl.

Hezký den!

  • vytápění
  • válečný balíček

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil P_V (bez ověření), 31. Srpen 2022 - 11:15

Dnes to vyšlo ve sbírce jako 263/2022 Nařízení vlády o příspěvku na úhradu nákladů za elektřinu, zemní plyn a teplo.

https://aplikace.mvcr.cz/…iewFile.aspx?…

Vložil ZZZZ (bez ověření), 17. Srpen 2022 - 7:52

Jozef nedokázal bez svého nesvéprávného loutkovodiče, který dlí momentálně ve vyšetřovací vazbě, ani vyplnit částky do návrhu. Snad mu někdo dodá notičky. Volby se blíží!!

Vložil P_V (bez ověření), 16. Srpen 2022 - 12:14

Ani to nařízení mi není jasné. Bytová jednotka je „určená k bydlení“ prostě tím, že existuje. To si můžou vytáhnout z katastru a neobtěžovat tím lidi. Co s ní vlastník či uživatel dělá, je druhá věc, ale na to se neptají.

Příspěvek na elektriku a plyn v domácnosti nebude vyplácen vlastníkům, kteří mají ičo. To aby honem přepsali odběr na manžela/ku nebo jiného bílého koně z rodiny…

Vložil Justitianus, 17. Srpen 2022 - 10:10
  • P_V píše: „To aby honem přepsali odběr na manžela/ku nebo jiného bílého koně z rodiny…“

Pak ještě je druhá možnost: aby u živnostenského úřadu zrušili provozovnu, pokud ji mají napsanou na adrese bytového domu kde vlastní byt. U některých živností nemusí existovat adresa provozovny. Například kadeřnice může tvrdit, že poskytuje službu výhradně v bytech svých zákaznic. Obdobně zedníci, instalatéři, překladatelé, programátoři, web designeři …

Ovšem pak nebudou moci vykazovat část nákladů na byt jako náklad pro účely daně z příjmu.

Justitianus

Vložil P_V (bez ověření), 17. Srpen 2022 - 10:49

Je nějaký způsob, jak vypsat všechny živnostenské provozovny na dané adrese? To pro případ, že by nařízení vlády změnilo formulaci z bytů „určených k bydlení“ na „užívané výhradně k bydlení“, jak je v zákoně. Stát si to může vyfiltrovat sám, ale jak to má zjišťovat správce, když bude mít povinnost to oznámit.

Ona ani ta adresa provozovny není směroplatná, když u ní není číslo bytu, ale pátrání se tím poněkud zjednoduší.

Vložil Justitianus, 17. Srpen 2022 - 11:10

Máte pravdu, že adresa (jakákoliv) nezahrnuje číslo bytu. Ale v tom případě by živnostník byl povinen prokázat kde jinde v domě tedy má svou provozovnu.

Mimochodem, Vaše rada byla nesprávná. Psal jste „… aby přepsali odběr na manžela/ku nebo jiného bílého koně“. Ale ušlo Vám, že tím se nezmění vůbec nic. Byt i nadále zůstane provozovnou živnostníka, bez ohledu na to na kterou osobu je napsaný odběr elektřiny či plynu. Byt tedy nebude „užíván výhradně pro účely bydlení“.

Justitianus

Vložil P_V (bez ověření), 17. Srpen 2022 - 11:30

To se týká §1, příspěvek zákazníkovi v domácnosti. Příspěvek se nedává na odběr sjednaný zákazníkem v rámci podnikatelské činnosti nebo v rámci samostatného výkonu povolání zákazníka. A patrně se to bude rozpoznávat podle toho, že zákazník má přiděleno IČO, neb tak je onen zákazník dále v textu označován. Nikoli podle užívání bytu, do tohoto práskacího subprocesu správce domu ani nevstupuje.

Vložil Pavel, 16. Srpen 2022 - 13:26

P_V,

zákon uvádí, že příspěvek je pro "osoby užívající byty výhradně pro účely bydlení“. Podle mého názoru pokud např. v bytě podniká, tak nesplní požadavky zákona.

Návrh NV ale požaduje pouze „Počet jednotek evidovaných jako jednotky v KN a určených k bydlení.“ Což je jiná množina.

Jsou to diletanti.

Hezký den!

Pavel

Vložil § (bez ověření), 16. Srpen 2022 - 12:31

Nedělejte si starosti s přepisem ani iluze, že někdo něco dostane. Nikdo nedostane nic. Pokud tomu, že někdo něco dostene věříte, tak jste hodně naivní. Podívejte se na různé příspěky na bydlení nebo jak se tomu říká a na další lži o finančních příspěvcích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".