užívání společných prostor.

Vložil janík, 1. Říjen 2013 - 18:06 ::

1.října.2013

Má právo, sousedka užívat sama pro sebe místnost (kočárkárnu )jen pro svůj účel?

Má právo sousedka skladovat v místnosti společného prostoru své věci ? Má tam své , co se jí nevejdou do bytu. Jako jediná má klíče. Sklep má, jako my všichni ostatní. Jaká mám práva ? Podle mě je třeba si místnost pronajmout a peníze zasílat do fondu oprav. Zdarma nelze.Známá bydlí též ve SVJ a má kočárkárnu pronajatou a platí si za ní podle metrů čtverečních. Tady u nás si paní sousedka dělá svoje zákony. Ale, na druhý má přísný metr a sama nedodržuje pravidla. Jak to je a jak jí popřípadě " vystěhovat " Místnost by se dala lépe využít pro všechny.Je to vlastně kočárkárna,nebo zatím pro kola,nebot můj muž má např,kolo přímo u vchodu dole ve sklepě a je dost drahé.Máme tu ted nové nájemníky a jsou i mladý a pak jí využijí jako kočárkárnu doopravdy. Bydlíme tu už dlouho ,já teda s manželem 9 rok ,můj muž už přes 20let ,ale paní tu začla dělat hodně zle. Nebot jsme si s mužem prosadili měřáky na topení.A byli schváleny od lidí. Jen ona je nechtěla. Měla ráda ,že je topení na plno a mi pak platili hodně. Tento týden tady i složila funkci ,starala se nám o finance a vlastně místnost měla teda za to že se starala o účetnictví. Ale i tak, si vše přivlastnovala a že je vše její. Chovala se tak i podle toho. Ted vše odevzdala ,ale svou komůrku si nechala a zadarmo,ale když ted vrátila funkci tak se vším . A myslím si ,že ani předtím neměla právo jí mít jen pro sebe. Je tu pán co má též místnost a ten si za ní platí. A paní si myslí ,že je VIP.V zápisech ze schůzích nic není ,že by to měla povolený a schválený od lidí. Klíče má též jen ona. Nikoho tam nepustí. děkuji .

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil svjvmt, 1. Říjen 2013 - 18:48

    Pane Janík, už jste si přečetl ZvB a vaše Stanovy, popř. si vyžádal nahlédnutí do dokumentů SVJ, zda o tom existuje nějaké usnesení shromáždění? Tam máte odpovědi na své otázky. Vždyť vy neznáte svá práva, povinnosti jiných.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".