umístění antény na střeše

Vložil Anonymous, 1. Říjen 2018 - 8:07 ::

Dobrý den,

obracím se na vás s žádostí o radu. Bydlím v panelovém domě /SVJ/ a chtěl bych si pořídit satelitní příjem od FREESAT. Máme sice na střeše společnou satelitní anténu-parabolu, která je však nasměrována na družice ASTRA, přes které ale FREESAT nevysílá.

Jediným řešením , vzhledem k poloze balkonu, je instalovat vlastní parabolu na anténě stožáru na střeše domu. Instalaci by samozřejmě provedli pracovníci FREESAT na mé náklady.

Je k tomu potřeba souhlas výboru SVJ, případně souhlas členské schůze? Pokud ano, kolik hlasů je potřeba k souhlasu. Stanovy to příliš neřeší.

Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil K.Popper - Litoměřice (bez ověření), 3. Říjen 2018 - 14:27

  Bylo by opravdu dobrý,když by jste se dohodl, parabolu na freesat přidal k druhé parabole a následně obě paraboly svedl do multischviče. Tento multiswich by jste ani nemusel shánět za dost velké peníze,protože zcela nový jsem Vám jej ochoten s velkou slevou prodat! Dal bych jej za 1.800,– Kč. Jde právě o napojení dvou satelitů. A proč jej mám na prodej? Protože jsme si zakoupily multiswich pro 22 vývodů,aby se mohli napojit všichni zájemci na nově vybudovaném STA! Takže ten,který Vám nabízím za nízkou cenu je od firemníka,zcela nový a hlavně, v pořádku. V chodu byl cca jeden měsíc!!!!! Mj. jej nabízím k prodeji na Bazoši,kd si jej může i najít. Není problém Vám jej zaslat i s dokladem od firemníka,že je v pořádku! Na našem paneláku máme 3 paraboly + anténa pro pozemní stanice!! Vše umístěné na strojovně výtahu. Jinak ve strojovně výtahu je umístěn hned vedle dveří samotný multiswichh, který je el.napojen ze strojovny!!!Ne­dovolím si prodat poškozenou věc!!! Mob. 604 824 720, pevná 474 520 054 Vše je jen na Vašem zvážení a rozhodnutí!! Tato nabídka platí i pro ostatní, kteří by projevili zájem…

  Vložil K.Popper, Litoměřice (bez ověření), 3. Říjen 2018 - 15:27

  Tohle může mínusovat jen vydlák… Bohužel, takových je mezi námi dost a dost!

  Vložil K.Popper, Litoměřice (bez ověření), 3. Říjen 2018 - 14:40

  Nezodpověděl jsem Váš dotaz k povolení. Vše co se dělá na střeše, byť je to montáž TV antén a pod.,rozhoduje o tom SVJ, ne-li výbor. Sám jsem býv.předseda SVJ, takže o tom něco vím… Takže vy ve Vašem případě byla dobrá záležitost parabolu nabídnout všem uživatelům, co jsou napojeni na STA, což předpokládám, že jej tam máte. K dobru by byla Vaše aktivita k úhradě montáže firmou. V zásadě se tu jedná o nutnost uzemnění konzole na procházející vodiče hromosvodu,které jdou od biče stožáru na samotnou střechu do jednotlivých stran svodů s uzemněním na patě domu. Jinak bych doporučoval radu montážníka, že není vůbec dobré uchycovat TV antény na samotný stožár bleskosvodu!!!!!! V zásadě to jde uchytit na držáky po straně střechy strojovny výtahu!!! A je to perfekt…

  Vložil anonymouk (bez ověření), 1. Říjen 2018 - 19:40

  Podle telekomunikačního zákona máte právo na anténu. Problém může být s kabelem. A nebyl by zájem o společný příjem?

  Vložil 888 (bez ověření), 2. Říjen 2018 - 7:38

  Právo na anténu je nesmysl.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 2. Říjen 2018 - 9:19

  Tak napište, kde je to zakázáno!!

  Vložil Lachim Nilz, 2. Říjen 2018 - 9:00

  Vlastník domu je podle § 104 odst. 16 zákona o elektronických komunikacích povinen umožnit (nikoliv zajistit, zřídit a udržovat) uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů. Předmětná povinnost vlastníka se vztahuje pouze k umožnění příjmu programů prvotně šířených, nikoliv k umožnění příjmu vysílání převzatého, např. vysílání v televizním kabelovém rozvodu

  Vložil Jan77 (bez ověření), 1. Říjen 2018 - 17:37

  Jako vždy je třeba nejprve načíst stanovy. Tam to může a nemusí být řešené.

  Jinak nicméně dle mého názoru to zákon výslovně neřeší, kdo rozhoduje. Uvádí se:

  § 1175 odst. 1 NOZ, který zní: „(1) Vlastník jednotky má právo svobodně spravovat, výlučně užívat a uvnitř stavebně upravovat svůj byt, jakož i užívat společné části, nesmí však ztížit jinému vlastníku jednotky výkon stejných práv ani ohrozit, změnit nebo poškodit společné části.”

  Doporučil bych jako první krok kontaktovat výbor a vyžádat si souhlas od něj, popřípadě dle jejich doporučení vzít věc k rozhodnutí na shromáždění.

  Vložil adviser, 1. Říjen 2018 - 8:34

  Bylo by divné, kdyby stanovy nepamatovaly na zásah do společného příslušentví. A tím je střecha domu i nosič STA (SSA). Pokud by společenství takový zásah připustilo, vytvoří si precedens pro další takové požadované montáže.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 1. Říjen 2018 - 8:12

  Jakým způsobem dostanete anténní kabel k vám do bytu?

  Vložil Purple (bez ověření), 1. Říjen 2018 - 10:22

  Moje babička říkávala: Tvoje starosti a Rothschildovy prachy bych chtěla mít…

  Vložil Petr, 1. Říjen 2018 - 14:58

  Přečtěte si příspěvky zde v diskusi, nalezené pod řetězcem „anténa na střeše“.

  Pokud stanovy neřeší hlasování odlišně od NOZ, potom platí § 1206.

  To samé plyne z ustanovení o spolku § 252, viz § 1221.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".