uklid společných prostro firmou

Vložil Anonymous, 30. Listopad 2019 - 16:01 ::

Dobrý den .Na setkání vlastníku byla předložena nabídka na firmu uklidu domu .Sama mám na to firmu a nechci se do této akce zapojit .Jde mi o to ,abych neplatila za uklid ,když sama uklízím paneláky .Stačí me písemné vyjádření správci domu nebo je na to jiný postup .Děkuji .Pospíšilová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 30. Listopad 2019 - 21:15

  Ve společenství nejsou žádné akce, kam by se vlastníci mohli zapojit dobrovolně tak, jak se jim to hodí. Úkld je služba a pokud shromáždění rozhodne, že v domě bude někdo uklízet, tak to musíte akceptovat, ať se vám to líbí nebo ne. To, že vlastníte úklidovou firmu na tom nic nemění.

  Vložil tep (bez ověření), 30. Listopad 2019 - 17:24

  Za úklid společných prostor domu odpovídá SVJ. Na shromáždění vlastníků jste měla předložit konkurenční nabídku na úklid. Pokud jste zaváhala, tak ji můžete předložit, až se bude znovu vybírat firma pro úklid. Do té doby budete platit za úklid, než vyhrajete soutěž na úklidovou firmu v domě.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 30. Listopad 2019 - 22:19

  Dlužno podotknout, že až třeba vyhrajete jako dodavatel soutěž na úklid ve vašem domě, přesto budete platit za úklid jako každý vlastník jednotky v domě podle stanovených kriterií.

  Vy jako vlastník jste ve vztahu k SVJ jako příjemce služby úklidu (musíte ji platit), a zároveň jste ve vztahu k SVJ jako dodavatel služby (inkasujete sjednanou úhradu).

  Úvaha, že nebudete platit za úklid a o to snížíte cenu služby, je poněkud křivá.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".