úklid společných prostor

Vložil Jana (bez ověření), 7. Listopad 2021 - 22:43 ::

Dobrý den, může mi někdo poradit co udělat. Shromáždění vlastníků většinově odsouhlasilo úklid společných prostor / hlasování per rollam/ 64 byt. jednotek dva vchody. Každý byt bude platit měsíčně 200,–. Problém ale je, že v domě není nikde přístup k vodě. Máme paní z domu co by uklízela, ale jak to udělat s tou vodou? Pokud si jí bude brát doma, tak jak to vyúčtujeme? Jak jí postavit smlouvu? Máte někdo takový případ?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil CD (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 11:40

    Tak ať si ji paní bere v bytě u sebe, udělejte nějaký odhad a tuto vodu ji zaplaťte. Třeba i tím , že ji navýšíte odměnu za úklid.

    Vložil DVD (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 14:33

    navýšíte odměnu za úklid?

    Panelák v Praze, o několik bytů více, úklidová firma, 150,– na byt včetně vody a úklidových prostředků.

    Též jsme měli paní z domu co by uklízela. Za dvojnásobnou cenu (dobrá kamarádka předsedy) uklízela stylem potřu lino vodou a jdu domů. Po měsíci skončila.

    Paní z domu co by uklízela by si za ty prachy měla platit nejen vodu (odebíranou doma) a úklidové prostředky, ale i minimálně leštit kukátka.

    Vložil Optik (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 14:50

    „leštit kukátka“

    Leštit optické prvky není dobrý nápad. To se týká i takovýchto, nízké kvality.

    Vložil Justitianus, 8. Listopad 2021 - 11:58

    Správný postup není navýšit odměnu za úklid!!!

    To je švindl, který uměle zvyšuje všem vlastníkům jednotek náklady na službu „dodávka vody“ a „centralizované poskytování teplé vody“. Zároveň by se tím uměle snížil náklad na službu „úklid“.

    Správný postup je určit podle skutečnosti či odhadem roční spotřebu vody pro úklid. Paní uklízečka jistě ví kolik kbelíků vody potřebuje pro úklid společných prostor domu, a kolikrát ročně ten úklid provádí.

    • Naklad na takto spotřebovanou vodu se odečte od nákladu bytu uklízečky na službu „dodávka vody“.
    • Tato odečtená částka se v účetnictví přiřadí k nákladům na službu „úklid“.
    • Hotovo.

    Justitianus

    Vložil Základní složka (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 12:06

    Jak jakožto salonní teoretik stanovíte základní a spotřební složku pro vodu na úklid pro rozúčtování vody, aby nebylo možné rozúčtování vody zpochybnit?

    Vložil Justitianus, 8. Listopad 2021 - 13:58

    Voda odebraná pro úklid není použita ani pro službu „dodávka vody“, ani pro službu „centralizované poskytování teplé vody“. Z toho je třeba vyjít. Rozdělení jedné částky na tři části je jednoduché, učí se to ve druhé třídě základní školy.

    Pokud Váš dotaz směřoval na rozúčtování tepla v teplé vodě, pak je to stejné jako odběr ve společných částech domu: známe-li objem teplé a studené vody, pak náklad na teplo v teplé vodě je roven násobku objemu TV pro úklid (v m3) krát cena za teplo v TV (v Kč/m3).

    Justitianus

    Vložil Základní složka (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 14:52

    Pane Justitiane,

    neodpověděl jste na dotaz. Jak určíte základní složku ohřevu teplé vody na úklid a jak ji vlastníkům rozúčtujete.

    Vložil Justitianus, 8. Listopad 2021 - 18:59

    Samozřejmě jsem odpověděl, ale Vy zřejmě nerozumíte tomu co jsem Vám odpověděl.

    U vody pro úklid neexistuje žádná „základní složka“ ani „spotřební složka“. Proto nemá smysl tuto neexistující složku rozúčtovat.

    A vůbec jste nepochopil, že náklad na vodu k úklidu se nerozúčtuje vlastníkům jednotek. Jde o náklad SVJ a ten plně uhradí SVJ. Rozúčtuje se pak celkový náklad na službu „úklid“ (který zahrnuje mzdové náklady uklízečky, pojistné a další zákonem předepsané platby hrazené zaměstnavatelem, náklady na čisticí prostředky, na úklidové pomůcky a na vodu spotřebovanou k úklidu).

    Uvědomte si, že náklad na vodu k úklidu a náklad na teplo v teplé vodě k úklidu je součástí nákladu SVJ na poskytování služby „úklid“. A tato služba se zpravidla nedělí na nějaké základní složky a spotřební složky. Alespoň já neznám žádné SVJ, které by tak u úklidu činilo.

    Pokud tak rozúčtujete u Vás, odpovězte si sám. Já neznám váš exotický způsob rozúčtování nákladů na úklid.

    Justitianus

    Vložil Zvídavá (bez ověření), 7. Listopad 2021 - 23:06

    „v domě není nikde přístup k vodě“ (Vložil Jana (bez ověření), 7. Listopad 2021 – 22:43 :: Ostatní)

    Pokud není přístup k vodě nikde v domě, jak uvádíte, bude přístup k vodě patrně mimo dům (ve vedlejším vchodu, ve vedlejším domě, u domu bude studna). Uživatelé 64 bytů v domě Vám řeknou, kde berou vodu.

    Vložil Jana K. (bez ověření), 8. Listopad 2021 - 13:45

    Tak po pravdě mne ani nenapadlo, že si to takto někdo vysvětlí. Samozřejmě to bylo myšleno, že ve společných prostorách není přístup k vodě.V bytech ano. Jsme panelový dům.

    Vložil Projektant (bez ověření), 9. Listopad 2021 - 10:50

    Kdo projektoval Váš dům?

    V domech se běžně projektuje úklidová komora, prádelna, sušárna, požární vodovod. Dům bez vody ve společných prostorách bude ojedinělý.

    Vložil člensvj (bez ověření), 9. Listopad 2021 - 10:46

    Na každé stoupačce by měl být vypouštěcí ventil ne? Na něj přidělat hadici a přístup k vodě je.

    Musíte v domě hledat způsob, a ne důvod proč to nejde.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".