Úklid společných prostor

Vložil Ramga (bez ověření), 5. Červenec 2020 - 19:32 ::

Dobrý den! Již rok máme nového souseda, který i přes upozornění (ustni) neplní stanovy a domovní řád a nezabezpečuje (neprovádí) úklid společných prostor. Jak se můžeme domáhat plnění povinností vlastníka?Děkuji

  • úklid

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 6. Červenec 2020 - 4:15

Ramga, na váš dotaz nelze nijak rozumně odpovědět bez znalosti faktů.

  • Napřed byste musel(a) citovat co vaše stanovy praví o úklidu.
  • Dále které povinnosti ukládají stanovy vlastníkům jednotek.
  • Dále laskavě uveďte co je to „Domovní řád“, co o něm praví vaše stanovy, kdo jej schválil, kdy jej schválil, kde je zpřístupněno jeho platné znění a co obsahuje o úklidu společných prostor domu.
  • Dále uveďte (citujte) tu kompletní část stanov, ve které je definovaný rozsah služeb spojených s užíváním bytu, které poskytuje SVJ jako poskytovatel služeb podle zákona č. 67/2013 Sb.

Teprve pak by bylo možno začít přemýšlet nad nějakou odpovědí pro vaši situaci.

Jak Vám už doporučili jiní, přejděte raději na standardní řešení – úklid zajišťuje SVJ jako službu spojenou s užíváním bytů.

Justitianus

Vložil Počtář (bez ověření), 6. Červenec 2020 - 11:11

Žádný z údajů požadovaných panem Justitianem není pro zodpovězení dotazu podstatný.

Vložil JarekSVJ, 6. Červenec 2020 - 0:14

jednoduché řešení : pokud vlastníci neplní nějakou dohodu o úklidu tak se dohodněte na placeném úklidu, za který budou platit všichni … i ti líní nebo co nemají čas atd. …

Vložil Počtář (bez ověření), 5. Červenec 2020 - 21:10

Z Vámi uvedeného plyne, že nový soused je předseda (uvádíte, že má povinnost zajišťovat úklid). Nápravu zjedná nejvyšší orgán SVJ.

Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Červenec 2020 - 19:34

robota už dávno skončilo, a úklid zabezpečuje svj, nikoliv nevolníci vlastníci.

Vložil Externus (bez ověření), 5. Červenec 2020 - 19:59

V domech, kde se o společné prostory starají (uklízí) sami vlastníci, většinou neřeší problémy jako: věci na chodbách, poškozování spol. prostor atd. Navíc lidé v těchto domech jsou „doma“ až po dveře vchodové a nikoliv bytové. Dle toho se k domu chovají.

Úklid je vždy dobrovolný, řešit lze pouze nadměrné znečišťování spol. prostor tím, kdo uklízet nechce.

Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Červenec 2020 - 21:10

s kolika svj máte takové zkušenosti, ale v mých svj zajišťujeme úklid jako službu a chodby jsou prázdné. v svj z kterého jsem rychle utekla měli rozpis úklidu mezi vlastníky a každý druhý byt v chodbě botník, květináče a další krámy. a špína byla v chodbě taky nesrovnatelně větší, než tam, kde uklízela profesionální služba. a je to bez dohadování a problémů.

Vložil Občan EU (bez ověření), 6. Červenec 2020 - 10:26

„v chodbě botník, květináče a další krámy“

Pomohou hasiči i na základě anonymního podnětu? Spráce je nečinný a na opakované žádosti o vyklizení společných prostor neraguje (jsou tam vedle bot, botníků a květináčů třeba válenda (nastojato), sporák, skříně, pneumatiky ad.).

Požadavek na volnou únikovou cestu je jasný.

Vložil Anynomous (bez ověření), 6. Červenec 2020 - 11:36

Všichni, kteří tak zuřivě brojíte proti botníkům a rostlinám na společných chodbách, zajisté např. parkujete vaše auta tak, aby se k vašemu domu bez problému dostalo hasičské auto či sanitka. Nazdar.

(pane Občane EU, kdo je Váš president, jak se nazývá Vaše hlavní město, jaké máte státní zřízení a jaký používáte úřední jazyk?)

Vložil Občan EU (bez ověření), 6. Červenec 2020 - 11:48

„pane Občane EU, kdo je Váš president, jak se nazývá Vaše hlavní město, jaké máte státní zřízení a jaký používáte úřední jazyk?“

Charles Michel.

Brusel.

Politická a ekonomická unie.

Angličtina, bulharština, čeština, dánština, estonština, finština, francouzština, chorvatština, irština, italština, litevština, lotyština, maďarština, maltština, němčina, nizozemština, polština, portugalština, rumunština, řečtina, slovenština, slovinština, španělština, švédština.

Vložil Anynomous (bez ověření), 6. Červenec 2020 - 12:03

Já to mám takto:

Miloš Zeman
Praha
Parlamentní republika
Čeština, slovenština, polština

Státní občanství mám Česká republika, jaké máte Vy?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".