Uklid spolecnych prostor

Vložil Anonymous, 4. Duben 2008 - 17:40 ::

Dobry den, prave sme koupili byt a v kupni smlouve je dane, ze uklid spolecnych prostor si najemnici budou provadet vlastnimi silami. Spolecenstvi nam chce zajistit uklid nejakou firmou, a poplatky za uklid se budou hradit podle metraze bytu… Zda se mi to nespravodlivy, mam totiz velkej byt…a platba vychazi na 400Kc/mesic. Nemel by se uklid platit rovnakou castkou na kazdy byt? Kdyz sem bydlel v podnajmu tak kazdy byt platil stejnou sumu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jirkal (bez ověření), 7. Duben 2008 - 9:28

  Naklady rozpocitavame na pocet lidi v dome, coz se mi zda logicke. Spinu delaji lidi, ne podily a metry.

  Vložil Anonymous (bez ověření), 7. Duben 2008 - 9:49

  Už mě to fakt deptá. Stále dokola tu někdo hledá nějakou spravedlnost a každý má tunu argumentů proč ten jeho způsob účtování toho či onoho je „spravedlivý“.

  Naposled mě tu zaujala zmínka o lidech co jsou půl roku na chalupě a proto mají půl roku nahlášeno NULA osob.

  A myslíte si že uklízečka myje jen „šlápoty“ po lidech? A co třeba vstupní dveře zacákané od deště? Co okna na chodbách? Co „binec“ před vchodem, který nadělají lidé z okolí? Co pošťačka, která nadupe v přízemí když přinese dopis těm lidem co jsou půl roku pryč?

  Všechny tyhle rádoby „spravedlivé“ způsoby účtování vedou jen k lidské závisti, udávání kde bydlí kolik osob apod.

  Dle mého názoru je nejjednodušší a přitom relativně stále docela spravedlivé účtování VŠEHO podle podílů (výtah, STA, odpadky, úklid, …).

  P.L.

  Vložil Anonymous, 7. Duben 2008 - 14:14

  Vážený pane P.L.,

  naprosto souhlasím s Vaším názorem:

  „Dle mého názoru je nejjednodušší a přitom relativně stále docela spravedlivé účtování VŠEHO podle podílů.“

  Přidal bych tam, že i tepla (resp. jeho základní složky, která není podle měřáků), a celého tepla, nejsou-li měřáky.

  Jediný problém může být v případě, že jsou velké rozdíly ve světlé výšce místností. Spoluvlastnický podíl se určuje podle podlahové plochy, ke světlé výšce místností (a tím k obestavěnému objemu bytu) se nepřihlíží. To může být zásadní problém zejména v případě, pokud jsou rozdíly velké, mají-li kupř. některé bytu světlou výšku 2,20 m a některé přes 4 metry.

  KarelJ

  Vložil JarekSVJ, 4. Duben 2008 - 18:48

  Hele Anonymousi, ujasněte si pojmy..... Jste vlastník bytu? A píšete Společenství nám chce… I ty jsi součást společenství…Takže pokud chcete pověřit úklidem nějakou firmu tak to někdo musel rozhodnout a nejlépe by to mělo být shromáždění to je nejvyšší orgán společenství. Shromáždění taky mělo rozhodnout jakým způsobem za tuto službu bedete platit, jestli podle plochy nabo každý byt stejnou částku. Pokud tak shromáždění rozhodlo – řádně tak je to rozhodnutí , kterému se musíte podřídit anebo se soudit. Osobně bych preferoval za úklid platit jak píšete – každý byt stejně.

  Vložil Kostas, 4. Duben 2008 - 17:57

  My mame nasmlouvanou uklidovou sluzbu ktera me stoji mesicne X…a mam to rozepsane na pocet bytu .Hotovo tady snad neni co resit.Smlouva =cena:pocet bytu.Ahoj

  Vložil Anonymous (bez ověření), 4. Duben 2008 - 19:13

  Pánové Kostas i JarekSVJ rozúčtovávají úklid společných prostor na byt. To samozřejmě je možné, nicméně základní metoda rozúčtování, není-li rozhodnuto jinak, je podle spoluvlastnického podílu (= plochy bytu).

  Výši 400 Kč měsíčně je těžké posoudit, když není jasné, co všechno je v této částce zahrnuto.

  Václav

  Vložil Anonymous (bez ověření), 4. Duben 2008 - 21:46

  hele Vašku a to jsi na to přišel kde, že já účtuju(JarekSVJ)ú­klid společných prostor na byt , cituji sám sebe: "Osobně bych preferoval za úklid platit ..... " , u nás V SVJ jsme zatím schopni si uklízet sami, já psal jenom svůj názor jak bych to… Opakuji od toho je shromáždění aby rozhodlo jak se to bude účtovat…čest práci

  Vložil Krištof (bez ověření), 19. Červen 2008 - 14:48

  Pánové, a jak potom účtujete osvětlení v domě? Také podle vlastnického podílu nebo na byt? Není mi jasná vaše logika…

  Vložil JarekSVJ, 19. Červen 2008 - 17:18

  V našem SVJ se společná elektřina rozúčtovává podle vlastnického podílu, máme to ve stanovách a je to naše věc. Úklid si provádime zatim sami.

  Vložil Josef K. (bez ověření), 19. Červen 2008 - 18:12

  Taky bych chtěl prosadit rozúčtování společné elektřiny podle spoluvlastnického podílu. Doporučte mi někoho, kdo toto prosadí (dostane k tomu ode mne plnou moc).

  Josef K.

  Vložil JarekSVJ, 19. Červen 2008 - 18:47

  Rozúčtování prosadíte formou např. změnou stanov- hospodaření správa, kde váš stávající stav změníte na schůzi shromáždění, shromáždění je nejvyšším orgánem SVJ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".