Úklid sněhu - zkušenosti

Vložil svjkonzumni641, 5. Leden 2009 - 17:13 ::

Jsme malé SVJ v Praze a úklid domu včetně chodníku zajišťuje pracovník na dohodu o provedení práce. Vzhledem k tomu, že vyhláška hl. m . Prahy pouze stanovuje, že práce na odstranění závady schůdnosti komunikace musí být zahájeny do 12 hodin od zjištění, chtěl bych stanovit pravidla pro úklid sněhu (např. v době 08:00 – 18:00 úklid sněhu každé 4 hodiny v případě nepřetržitého sněžení, apod.), která bude pracovník dodržovat a my tak eliminujeme případné škody, pokud se někdo na neuklizeném chodníku třeba zraní. Současně tím bude daný pracovník kryt, pokud bude pokyn dodržovat a přesto dojde ke škodě. Tato pravdila bychom požadovali dodržovat i po firmě, která by případěn úklid v budopucnu zajišťovala. Rád bych požádal o zkušenosti s úklidem chodníku jinde.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr, 6. Leden 2009 - 14:04

    Byste měli mít dům pojištěn, nejen kvůli zranění na chodníku. V pojištění lze mít odpovědnost za škodu. Pojištěn by měl být i provádějící pracovník, ale asi to je schůdnější pokud uklízí úklidová firma.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".