účetnictví v domě kde jsou pouze 4 jednotky

Vložil xxxxxxxxxxx (bez ověření), 28. Únor 2013 - 19:46 ::

Dobrý den, je nutné vedení účetnictví v domě kde jsou pouze 4 jednotky (není SVJ)?

Děkuji

  • vznik svj
  • zánik SVJ

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 1. Březen 2013 - 2:32

V podmínkách 2013 ne.

Pokud se všichni vlastníci dohodnou, mohou po 1.1.2014 podle § 1 199 založit SVJ a vést účetnictví.

Hezký den!

Pavel

Vložil taky vlastník (bez ověření), 1. Březen 2013 - 4:55

a co se stane pokud jeden z nich po čase souhlasit přestane – SVJ zanikne?

Vložil Pavel, 1. Březen 2013 - 9:28

Zrušení SVJ upravuje § 1 215 a násl.

Domnívám se, že vůle jednoho vlastníka ke zrušení SVJ nepovede.

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".