účetnictví

Vložil andulka (bez ověření), 15. Květen 2019 - 4:23 ::

Měla bych dotaz na účtování. Účetní během roku účtuje doklady na příslušné účty. Ale koncem roku veškeré platby, za faktury, odměny, pojištění, poštovné, daně… prostě všechny uhrazené platby převede na účet 955 Dlouhodobé zálohy na správu domu. Krátkodobé nevede, přesto, že dle stanov by měla rozlišovat. Prý to dělá pro nás vlastníky, abychom měli přehled kolik nás stál „FO“. Tedy spíš ztrácíme přehled za minulé roky, kolik se za co uhradilo. Myslíte, že toto může? Neodhlasovali jsme tuto uzávěrku. Ale nevím zda je to na to, aby se přehlasovaný vlastník obrátil na soud. Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jiří 384469 Novotný (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 0:24

  Zkuste se podívat na dokumenty na Seznamsvj.cz

  Vložil anonim (bez ověření), 15. Květen 2019 - 11:56

  Cose týče neodsouhlasené účetní závěrky si na Veřejném rejstříku hlavu nelámou !!!!

  Přehlasovaný vlastník má právo obrátit se na soud při konaném shromáždění, kde se odsouhlasuje jmenovaná závěrka daného zúčtovacího období. (NOZ)

  anonim

  Vložil Petr, 15. Květen 2019 - 18:32

  „účet 955 Dlouhodobé zálohy na správu domu. Krátkodobé nevede, přesto, že dle stanov by měla rozlišovat. Prý to dělá pro nás vlastníky, abychom měli přehled kolik nás stál „FO“. Tedy spíš ztrácíme přehled za minulé roky, kolik se za co uhradilo“

  Sice nevím, co je účet 955, ale důležité je mít přehled kolik jste do čeho inevstovali z „fondu oprav“ nebo-li příspěvky správy domu a pozemku.

  „Přehled za minulé roky“ máte z přehledu jednotlivých roků. Neviděl jsem účetnictví (závěrku) pro členy, kde bychom měli historii starou od založení (vzniku) SVJ.

  Řešte to u nejvyššího orgánu společenství.

  Informace o účetnictví čerpejte z www.klaiex.webnode.cz, i když nevím, zda máte účetnictví výsledkové nebo rozvahové.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".