účetní závěrka

Vložil Anonymous, 22. Červenec 2009 - 9:02 ::

Dobrý den,prosím o radu, jak postupovat v případě nedostatečného plnění povinností výboru.Podle stanov by měl výbor SVJ nejpozději do konce dubna následujícího roku předložit ke schválení účetní závěrku (ÚZ).Tu nám každoročně zpracovává renomovaná účetní firma. Je pomalu konec července a nic takového se nestalo. Mám obavu, že výbor vytvořil samovolně zápis, kterým je ÚZ schválena, i když ještě letos neproběhla žádná schůze.V dubnu jsem na tuto skutečnost upozornil člena výboru,nepovažoval to však za nějak významné,pouze se vymlouval na pozdní vyúčtování záloh za r.2008 a následnou 21-tidenní lhůtu pro případnou reklamaci (toto však podle mého názora na ÚZ nemá vliv ). Moje obavy zvyšuje i podezření z loňska, kdy se sice začátkem roku nějaká schůze konala, ale myslím si, že schvalování ÚZ za r.2007 neproběhlo (já nebyl delší dobu přítomen,ostatní mnou oslovení vlastníci si to nepamatují). Ze schůzí je sice vytvářen zápis, ale pokud ho někdo později doplní o jakoukoli dodatečnou poznámku (např.uvedené schválení) tak vlastníci to netuší a účetní firma je přesvědčena, že vše proběhlo v pořádku.Z výše uvedeného vyplývá,že minimálně letos výbor porušil stanovy.Co z toho pro nás a pro něho může znamenat? Revizní komisi nemáme. Jedná se o porušení zákona? Jak postupovat? Děkuji zaodpovědi a radu. I.to

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 22. Červenec 2009 - 14:51
  1. Nejedná se o porušení zákona.
  2. Z porušení stanov se sankce lehce nedají odvodit.
  3. Postup je obvyklý jako v ostatních případech, kdy nejste spokojen s výborem:

  3.1) můžete to ignorovat jako ostatní

  3.2) můžete se snažit o změnu činnosti výboru, v krajním případě až o jeho odvolání. V tom případě je vhodné mít náhradu např. sebe.

  3.3) můžete se odstěhovat.

  Víc možností asi nemáte. Ta „trestní podání“ a jiné nápady nejsou moc účinné.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".