U soudu

Vložil Anonymous, 11. Červenec 2018 - 18:07 ::

Byla jsem se podívat u soudu:

Advokát SVJ nerozumí bytovému vlastnictví.
Advokát vlastníka bytu nerozumí bytovému vlastnictví.
Soudkyně nerozumí bytovému vlastnictví, místo toho vyhrožuje pořádkovými pokutami. Spis patrně vůbec nestudovala.

Všem tento zážitek doporučuji, soudní jednání jsou veřejná, zejména těm, kdo zde doporučují obrátit se na soud. Termíny jednání a přibližný obsah jsou na justice.cz .

Řešila se věc z roku 2014!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Novák 30f727 Jiří (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 21:52

  Já si myslím, že seznamsvj ty informace o SVJ odněkud stahuje...

  Vložil a (bez ověření), 11. Červenec 2018 - 19:40

  Bytovému spoluvlastnictví nerozumí ani samotní tvůrci tohoto paskvilu, ani poslanci. Co můžete očekávat od advokátů a soudců. Vše se dá vykládat, jak se komu hodí.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 11. Červenec 2018 - 21:29

  Velká škoda, kritici. Umíte kritizovat, ale neumíte se pod své kritiky podepsat. Jste opravdu hrdinové.

  To si skutečně myslíte, že se těmi vašimi výkřiky do tmy bude někdo zabývat???

  Existují přece jiné možnosti. Psát své podepsané kritiky na různá ministerstva a tam už nějaká šance na zlepšení existuje. Mám to vyzkoušeno, i když to někdy trvá dlouho.

  Vložil Justine (bez ověření), 12. Červenec 2018 - 2:29

  „Psát své podepsané kritiky na různá ministerstva a tam už nějaká šance na zlepšení existuje. Mám to vyzkoušeno, i když to někdy trvá dlouho.“

  Psala jsem na MMR, kde podle mých znalostí sídlí autoři bytového spoluvlastnictví, hozeno do koše. Mohu přeposlat.

  Vložil Misme, 12. Červenec 2018 - 17:52

  Já taky psala, mnohokrát. Odpoví vyhýbavě, píšu znova. Když to přeženou s ignorantstvím, obracím se na kancelář ombudsmanky. Docela by mě proto zajímalo, co se pod tím vaším „hozeno do koše“ konkrétně skrývá. Já z nich například vypáčila ;-) zajímavé kritérium výběru, a to je četnost. Nezajímá je vůbec závažnost problému, na nějž upozorňujeme, ale četnost, s jakou jsou na něj upozorňováni. I k tomuto kritériu jsem jim zaslala své (kritické) stanovisko… :D

  Já už lepší ani horší jméno pro tu suitu odborníků přes bytovou politiku nemohu mít, takže vlastně nic neriskuji. Do kriminálu se dnes za sdělování „osobní pravdy“ naštěstí nezavírá.

  Z výše uvedeného kritéria výběru (na MMR) ale plyne, že nás musí psát mnoho a furt… a pak se možná ledy pohnou.

  Vložil Romeo (bez ověření), 21. Červenec 2018 - 15:01

  Dobrý den, dámy

  Citované Ministerstvo pro místní rozvoj je pouhým předkladatelem, respektive zpracovatelem ať již zákona, jeho změn ap. V konečném důsledku jsou za účinné zákony a prováděcí předpisy odpovědní vámi volení zákonodárci. To na úvod. Máte pravdu, že interpelací třeba na MMR obdržíte několikastránkový nic neříkající canc. Každý z vás však máte možnost oslovit vámi volenou politickou stranu a to prostřednictvím jejich výborů, nebo poslaneckého klubu. Pokud jsou připomínky relevantní, pak můžete dosáhnout tlaku na změny příslušných zákonů.

  To že soudkyně nerozumí je vyjímkou, která potvrzuje pravidlo, že ne titul před jménem vždy musí znamenat inteligenci

  Vložil Misme, 21. Červenec 2018 - 17:25

  Dobrý večer Romeo.

  To máte sice pravdu, ale ono záleží také na tom, proč jsem napsala právě toto – protože jsem reagovala na předchozí příspěvek. A když už někam píšeme, záleží také na tom, zda potřebujeme odpověď, tj. za jakým účelem píšeme. Pokud potřebuji důkaz k soudu, kde se probíráme českou bytovou politikou, je odpověď MMR docela praktická. Poslanec, zejména takový, který na mé psaní nereaguje vůbec a nebo reaguje zprávou: „Díky. Mrknem na to ve výboru.“ (to je přepis kompletního textu odpovědi jednoho předsedy podvýboru pro bytovou politiku na můj několikastránkový nepochybně zcela relevantní elaborát ohledně české bytové politiky), je mi platný jako mrtvému zimník.

  Vložil Romeo (bez ověření), 21. Červenec 2018 - 18:20

  Dobrý večer, zařadil jsem do vlákna aby mělo sled – tedy to nebyla reakce přímo na Vás, ale na všechny dámy. Já s vámi všemi naprosto souhlasím a můžete si být jisté, že zmíněné problémy nejsou jen v oblasti MMR, ale i v jiných, MSČR nevyjímaje Bohužel je občan odkázán na naprostou aroganci státních úředníků. Proto je lépe jít cestou politickou. Mimochodem kluby a výbory jsou veřejně přístupné, je lépe se předem ohlásit pěkný večer

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".