topení

Vložil mirka (bez ověření), 22. Leden 2022 - 23:39 ::

Dobrý den, měla bych dotaz. byt jsem pronajmula a podnájemníci zřejmě neumí topit a tak jsou na ně stížnosti, že jim často jde z kotelny kouř a obtěžují ostatní nájemníky. Jak bych měla tuto situaci řešit......zod­povídám za to že neumí topit,

  • povinnosti vlastníka jednotky

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 23. Leden 2022 - 22:42

Mirko, nenapsala jste nic o tom jak je to v domě zařízeno s obsluhou kotle. Předpokládám tedy, že topení v kotelně si zajištují vlastníci jednotek svépomocí, na základě dohody. A že se při tom nějak střídáte.

V tom případě je Vaše povinnost zajistit aby kotel byl řádně obsluhován v době kdy na Vás vyjde řada podle rozpisu.

My ovšem neznáme obsah dohody vlastníků jednotek! Na co se nás tedy ptáte? My o tom nic nevíme. To máte vědět Vy.

Povinnost zajistit obsluhu kotle však nemá ani Váš nájemce, ani jeho podnájemce. Oni nemají nic společného s Vašimi povinnostmi vlastníka jednotky.

Možná jste v nájemní smlouvě uložila nájemci nějaké povinnosti ohledně topení a obsluhy kotle? My ovšem neznáme obsah té nájemní smlouvy! Na co se nás tedy ptáte? Nájemní smlouvu přece znáte Vy. Ať je její obsah jakýkoliv, nezbavuje Vás to odpovědnosti vůči ostatním vlastníkům jednotek.

A stejně tak vůbec netušíme co sjednal Váš nájemce se svým podnájemcem. Na to se zeptejte Vašeho nájemce, pokud Vás to zajímá.

Justitianus

Vložil Poznámka (bez ověření), 23. Leden 2022 - 1:02

Zajistit občasný dohled topičem nebo osobou která topit umí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".