Tipy na moderní vymalování chodby

Vložil rety (bez ověření), 22. Listopad 2017 - 17:48 ::

Prosím o tipy na moderní vymalování stěn a stropů chodeb panelového domu.

 • aby malba dlouho vydržela
 • aby zachycovala nebo odrážela teplo
 • aby v noci svítila, pokud se stane, že nejde proud, naakumuluje denní světlo a večer svítí, takové barvy prý jsou
 • aby byla vzdorná proti okopání a osahávání
 • ještě nějaké tipy na co si dát při malování pozor?

Děkujeme.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janica, 22. Listopad 2017 - 19:53

  Nejlépe by bylo, kdybyste se zkontaktovali s malíři. Ti mají zkušenosti a řekli by vám, jaký mají rejstřík barev a zda to na stěnách bude držet. Obvykle si nechají barvy i namíchat podle přání zákazníka.My máme světlý tyrkys ve vstupní hale, na chodbách a v suterénu je bílá barva. Chodby jsou bez oken, stejně i suterén. Hned po vymalování jsme měli na stěnách špinavé šmouhy od kočárků, kol, špinavých nákupních tašek. U výtahů a rizikových místech jsme nechali dát na rohy kryty a ve vstupní části omyvatelný povrch asi do výše 130 cm. Bylo by dobré si změřit povrch stěn a stropů a zadáte poptávku. Nedávala bych žádné svítivé barvy, protože ty určitě hodně stojí. Měli byste mít v pořádku nouzová svítidla. Pokud jsou okna, tak ta možnost vymalování je jiná.

  Vložil rety (bez ověření), 22. Listopad 2017 - 23:04

  Navrhněte opatření proti psímu škrábání omítky na způsob odpuzovače pavouků (nanočástice v barvě, člověk zápach necítí, psa odpuzuje).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".