tiché odpadní potrubí

Vložil starousek, 21. Únor 2020 - 18:58 ::

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zde někdo máte zkušenosti s tzv. tichým odpadním potrubím. Je opravdu znát snížení hlučnosti? V příštím roce plánujeme v našem SVJ vyměnit zarostlé odpadní litinové potrubí a uvažujeme o tomto potrubí. Děkuji za vaše informace.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Únor 2020 - 17:57

  se vyrábí z polypropylenu jako třívstvé a je proto poměrně drahé. Výrobky renomovaných firem jsou certifikovány a dosahují skutečně slibovaného útlumu při správné montáži. Stejného efektu, pouze levněji lze dosáhnout tam, kde je dostatek místa a klasické KG trubky se uloží do cca 4 cm vrstvy polyuretanové nízkoexpanzní pěny. Trubka se nesmí dotýkat zdiva. Toto nám sdělil náš instalatér a přistoupili jsme na druhé řešení s výborným výsledkem.

  Vložil IN (bez ověření), 26. Únor 2020 - 23:40

  Odpadní potrubí je různých barev (umělohmotné). Dá se ohlídat, aby firma neosadila trubky nejlevnější a tím méně kvalitní? Jaké barvy trubky nedávat a jaké barvy dávat?

  Vložil Laky (bez ověření), 27. Únor 2020 - 0:07

  Vnitřní odpadní je šedé, HT.

  A do země se dává tvrdší, oranžové KG. Pro zatížení zeminou.

  To tiché vnitřní bylo bílé nebo černé.

  Všechny jmenované vyrábí několik firem.

  Kvalita je zaručena podle norem, je to v podstatě jedno, dejte klidně nejlevnější, důležitější je kvalita práce a provedení a upevnění.

  Vložil starousek, 22. Únor 2020 - 20:44

  Děkuji vám za cenné informace.

  Vložil masa (bez ověření), 18. Květen 2020 - 20:32

  Tak určitě tam nedávejte KG potrubí – to oranžové. To je z PVC a PVC dobře nesnáší vysoké teploty splašků. A ani PVC není dovoleno dávat do stoupaček budov. Tiché odpadní systémy jsou z polypropylénu, trubky třívrstvé. Je dobré použít i lepších objímek, protože hluk vzniká změnou energie z pohybové na zvukovou a rovněž přenosem konstrukcí. Pokud budete potřebovat řešit nějakou lepší cenu, tak se ozvěte. Mohu pomoci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".