Teplo

Vložil Anonymous, 20. Září 2010 - 6:32 ::

Dobrý den chci se zeptat kolik musí být podpisů nebo % na odsouhlasení výměry tepla 70/30 děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 20. Září 2010 - 7:57

    Anonymous (podepisujte se laskavě nějak),

    Podle § 9a odst. 2 ZoVB "společenství je oprávněno rozhodovat o rozúčtování cen služeb na jednotlivé vlastníky jednotek, není-li rozúčtování cen služeb stanoveno zvláštním právním předpisem nebo rozhodnutím cenového orgánu."

    Rozúčtování tepla je dáno celostátně platným právním předpisem, jímž je vyhláška 372/2001 Sb..

    Z toho plyne, že společenství o tomto způsobu rozúčtování nerozhoduje a shromáždění není oprávněno o této otázce hlasovat. Jiní diskutující Vám už zde připomněli, jaké je povolené rozpětí dělení nákladů na základní a spotřební složku.

    Váš návrh je vstřícný vúčí těm, kteří zavírají radiátory a nechávají se vytápět od sousedů: platili by základní složku 30% namísto 40% až 50% podle platné vyhlášky.

    lake

    Vložil Anonymoussss (bez ověření), 20. Září 2010 - 13:02

    lake napsal : „Váš návrh je vstřícný vúčí těm, kteří zavírají radiátory a nechávají se vytápět od sousedů: platili by základní složku 30% namísto 40% až 50% podle platné vyhlášky.“

    Pane lake dle čeho soudíte že ten kdo uzavře ventil protože třeba nepotřebuje takové „horko“ se nechává vytápět od sousedů ? Existuje snad nějaká vyhláška, zákon a pod.který by nařizoval jak má kdo topit ? Co má dotyčný podle vás udělat, aby nebyl obviněn, že se nechává vytápět sousedy ? Díky za vaši reakci J.K.

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 20. Září 2010 - 13:25

    Vážený pane Anonymoussssi J.K.,

    nejsem sice pan lake, ale navrhla bych Vám provést dva pokusy:

    1. Zavřete se ve dvacetistupňovém mraze do nevytápěného volně stojícího objektu a zkuste ho zadýchat, případně provozem běžných domácích spotřebičů vytopit na +20°C. Změřte čas, za jak dlouho se Vám to povede.
    2. Vytopte tentýž volně stojící objekt ve dvacetistupňovém mraze jakýmkoli způsobem na +20°C a zkuste v něm tuto teplotu udržovat dýcháním, případně provozem běžných domácích spotřebičů. Změřte čas, po jak dlouhou dobu se Vám podaří teplotu udržovat.

    Podaří-li se Vám splnit podmínky bodu 1 ještě v tomto století a přežijete to, přijďte se nám prosím pochlubit s výsledky. Pak můžete svou otázku „dle čeho soudíte že ten kdo uzavře ventil protože třeba nepotřebuje takové „horko“ se nechává vytápět od sousedů“ zopakovat, nebude-li Vám již odpověď z provedených pokusů jasná.

    Vložil Anonymoussss (bez ověření), 20. Září 2010 - 13:40

    Važená/ý PeDuPles nevím sice co má společného Váš pokus s mou otázkou, ale pokud naše termoregulační ventily mají stanovenou minimální teplotu tuším 16 stupňů, tak nehrozí abychom ve dvacetistupňovém mraze mrzli. A to že potom někdo při takové teplotě třeba spí snad nenormální není ? J.K.

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 20. Září 2010 - 13:57

    Vážený pane Anonymoussssi J.K.,

    v tom případě zde vzniklo komunikační nedorozumění kvůli chybné formulaci Vašeho dotazu – pokud mají termoregulační ventily stanovenou minimální teplotu, v podstatě nejsou zavřené a zajišťují alespoň temperaci na oněch 16°C.

    Můj pokus se týkal skutečně zavřených ventilů, tedy případů, kdy byty mají opravdu nulové náměry na měřidlech (řešila jsem letos několik takových případů a tito lidé dokonce velmi nevybíravým způsobem zkoušeli požadovat, aby nemuseli platit ani těch vyhláškových 60% korekce – těm jsem navrhla uvedené pokusy).

    A když pak vidíte babičku, která ve svetrech a sněhulích sedí doma u plně otevřeného topení a nedokáže kvůli netopiči o patro níže vytopit svůj byt na obyvatelnou teplotu, prostě začnete být na podobné dotazy alergický. Takže to berte tak, že to nebylo proti Vám osobně.

    Vložil Anonymoussss (bez ověření), 20. Září 2010 - 14:58

    Tak to jo jestli myslíte ty staré ventily s černými kolečky ty jsme vyměnili jako první. S babičkou máte pravdu, ale bohužel neexistuje úplně dokonalé řešení vyúčtování to by musela zajišťovat technika, jejíž pořízení a provoz by byl nákladnější než samotná částka kterou rozúčtováváme.

    Přeji hezký slunečný a teplý den J.K.

    Vložil Miki, 20. Září 2010 - 13:34

    No možná to nemyslel tak, že každý kdo zavírá kohoutek, tak to dělá aby úmyslně okrádal sousedy. Prostě tolik topit nepotřebuje, nebo tam nebydlí. To, že když netopí, tak ho vytápějí sousedé je fakt a za teplo pak díky vyhlášce platí ať chce nebo nechce, to je hold „vlastnost“ bytových domů. Ten soused kvůli tomu protopí víc ať chce nebo nechce, a to nemusí potřebovat u sebe horko, ale jen těch 20 st.C. A to je zase nespravedlivé pro něj.

    Vložil Anonymouz (bez ověření), 20. Září 2010 - 8:06

    A co když to chtěli naopak základní 70 a spotřební 30 ?

    Vložil Anonymouss X (bez ověření), 20. Září 2010 - 7:08

    Rozúčtování se řídí vyhláškou. Na na ohřev teplé vody – 30% M2

    • 70% dle měřidel Topení = 40% + 60% nebo 50% +50% a rozdíl nesmí být
    větší na úspoře jak 40% od průměrného výpočtu na m2

    Míša

    Vložil Anonymoussss (bez ověření), 20. Září 2010 - 6:54

    Dle vyhlášky podle které se rozúčtovávají náklady na tepelnou energii na vytápění tvoří základní složka 40 až 50 % a zbytek nákladů tvoří spotřební složku. S pozdravem J.K.

    Vložil Anonymouss X (bez ověření), 20. Září 2010 - 7:10

    Vždy součet musí být 100%

    Míša

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".