SVJ označení sklepů

Vložil Anonymous, 23. Květen 2022 - 14:15 ::

Dobrý den, náš předseda SVJ chce sklepy, které nejsou označeny komu patří, vypáčit a vyklidit. Může tak učinit? Děkuji Ewe

  • sklep

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil CD (bez ověření), 24. Květen 2022 - 8:18

Bohužel v našem domě kdysi dávno rozdělení sklepů fungovalo totálně živelně a dohledat toho, kdo sklep užívá je takřka nemožné. Mezi prohlášením vlastníka a realitou je obrovský rozdíl.. Tak a v jednom sklepu máme stoupačkové ventily. Měli jsme havárii, bylo třeba tam vlézt a ventil uzavřít. Zámek jsme zničili, do sklepa vlezli, ventil uzavřeli. Sklep jsme uzavřeli novým zámkem, na domovní vývěsku jsme vyvěsili zprávu o této události s tím, ať se uživatel sklepa přihlásí a vyzvedne nový klíč… je to cca 2 roky, nikdo se neozval… Jo a aby nás nikdo nemohl napadnout, že jsme mu tam něco odcizili, pořídili jsme si pro jistotu video dokumentaci z této události…

Vložil Čtenář. (bez ověření), 23. Květen 2022 - 16:38

Předseda tak jistě učinit může, ale potom musí počítat s trestním oznámením na konkrétního pachatele pro vloupání. A je lhostejno, zda jsou sklepy součást bytu, či spol. prostorem.

Vložil Justitianus, 24. Květen 2022 - 5:37

Ewe, Váš dotaz je zmatený. Je neurčitý, nesrozumitelný a nejednoznačný. Proto nemůžete dostat použitelnou odpověď.

Samozřejmě platí, že nikdo není oprávněn vypáčit libovolné uzamčené dveře a vniknout do místnostmi za nimi jen proto, že „nejsou označeny komu patří“.

Ovšem existují desítky dobrých důvodů, proč předseda či jiný člen statutárního orgánu může oprávněně vypáčit uzamčené dveře. Bez ohledu na to zda ty dveře jsou či nejsou označeny.

Rozhodující je a) kdo je vlastníkem místnosti „sklep“ a b) jaký je režim užívání této místnosti. Co je o tom napsáno v prohlášení?

Přečtěte si prohlášení.

Přečtěte si prohlášení.

Přečtěte si prohlášení.


Justitianus

Vložil Předseda. (bez ověření), 23. Květen 2022 - 15:17

Jistěže může.

Předseda může.

Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Květen 2022 - 14:33

tak snad v prohlášení vidí, kdo má sklepy v užívání, ne? pokud jde tedy o společné prostory.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".