SVJ ano nebo ne

Vložil Irena (bez ověření), 26. Září 2019 - 9:42 ::

Dva bytové domy č.p. 11. a č.p. 12. po 4 bytech ve vlastnictví, při ukončení dodávky vody budou společně dělat vrt. Jak toto řešit , stačí smlouva vlastníků dvou domů. Podle mě SVJ na dva domy vytvořit nemůžou a mezi sebou budou mít jen společný vrt, který společně uhradí a budou se společně podílet na případných dalších nákladech.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 27. Září 2019 - 19:59

  je třeba smlouvu o výstavbě, která by měla řešit vše. D§ležitý je tedy její obsah, který by měl pojmout všechny možné situace. Souhlas vlastníka pozemku a smlouva o smlouvě budoucí o věcném břemeni je také potřebným krokem.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 26. Září 2019 - 12:33

  Každá rada je drahá.

  Já to vidím jako problém spoluvlastnictví pozemku. Vrtat se bude nejspíš na jednom z pozemků. Tito vlastníci by se měli domluvit, zda vrtat a zda a za jakých podmínek přenechat část užívacího práva na budoucí vrt spoluvlastníkům druhého pozemku. Pro zachování jakési jistoty v budoucnosti by bylo vhodné, aby vlastníci vrtu zatížili svůj pozemek služebností užívání vrtu sousedy, zároveň s vymezením povinností podílet se na nákladech udržování a provozu vrtu.

  SVJ tento problém prakticky nezasahuje. Jde o soukromoprávní vztah spoluvlastníků jedné a spoluvlastníků druhé nemovitosti.

  Pokud ale nebude spoluvlastníky zastupovat SVJ jako správce společných částí, bude se každá změna vlastnictví podílu na jedné i na druhé nemovitosti promítat do smluv týkajících se vrtu.

  Jiná věc je, zda se zbavovat vodovodní přípojky a vázat se na vrt.

  Vložil Blah (bez ověření), 26. Září 2019 - 13:26

  Jsme nuceni dělat vrt jelikož dodavatel vody nám rozeslal dopisy, že od 1.1.2020 z důvodu prý nedostatku vody a havarijního stavu technických zařízení končí doprava vody .Teď teče voda jen o víkendech a to ne vždy. Tato situace není k bydlení.

  Vložil ? (bez ověření), 27. Září 2019 - 10:19

  Přiznám se, že tomu nerozumím, jak Vám mohou jen sdělit, že Vás odpojuje dosavadní dodavatel vody od dodávek vody. Jestliže se jedná o bytové domy, potom odpojením od vodovodního řádu jsou tyto bytové domy neobyvatelné a budou užívány v rozporu s kolaudací. Domnívám se, že by Vám v tomto případě měl dosavadní dodavatel vody dodávat vodu jiným způsobem např. cisternami, dokud důvod odpojení Vás od vodovodního řádu dodavatel neodstraní. V každém případě bych se obrátil na příslušný stavební úřad, který stavbu bytových domů v minulosti zkolaudoval. Součástí kolaudace bylo totiž i zajištění dodávky vody do těchto BD. Hezký den

  Vložil Hubert (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 14:22

  Dodavatel ma trosku vetsi smysl pro humor nez obvykle …

  urcite bych to resil pres obec ci MC … zmena podminek uzivani stavby

  Mistni dodavatel nema vodu a vy se domnivate ze situaci vyresite vrtem ? Tam ucite dlouho voda taky nebude, nehlede na jeji kvalitu.

  Vložil Dotazsss (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 19:57

  Jak souvisi kbalita potrubi a zarizeni se stavem vody ve vrtu?

  Vložil Hubert (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 21:32

  ale

  soucasti ceny vody je nejen jeji naklady na cerpani, cisteni, zisk ale i obnovu site. Dale cena vody musi byt odsouhlasena nejen Provozovatelem vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu ale o mestem ci okresem.

  Nejsou tu zadne blizsi info, kdo, kde a pod … coz je velmi podstatne Otazka porizeni a vlastnictvi vrtu a jeho provozovani se mi jevi lepsi pod spolecnym SVJ tj obou bytovych domu 11 a 12.

  Doplneni informace, ze provozovatel nema penize na opravu trubek mi pripada ponekud nevhodna. Provozovatelem vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu jen tak nemuze rict penize na opravy jsme utratily.

  V kazdem pripade obecne plati ze upravny vody jsou kvalitnejsi pri vetsim prutoku.

  Jak jsem pochopil jedna se o cca 8 bytovych jednotek cca 24 lidi. Budou krome vrtu cca o ø 273 mm stavet i vodojem, aby vykryl spicky pri odberu vody a eventuelni tlakove ztraty ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".