SVJ a datová schránka - členové výboru bez přístupových údajů

Vložil IK (bez ověření), 27. Březen 2023 - 17:23 ::

Dobrý den,

jako předsedovi výboru mi na začátku roku dorazil dopis s přístupovými údaji do naší nové datovky. Po přihlášení vidím, že jsem Oprávněná osoba, správně vedená, jako předseda. V sekci uživatelé vidím oba zbylé členy výboru, též vedeni jako Oprávněná osoba. Těm však žádný dopis s přihlašovacími údaji nepřišel.

Mám s nimi sdílet svůj přístup, nebo ten platí pouze pro mě a oni si o to musejí nějak dodatečně zažádat? Pokud budu sdílet svůj údaj, budou vlastně ve schránce jednat mým jménem, což je pak prokazatelně matoucí, kdyby cokoliv.

Poradí někdo? Děkuji!

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil . (bez ověření), 27. Březen 2023 - 21:59

Rozhodně není nutné, aby přístup do dat. schránky svj měly 3 osoby. K čemu by to bylo dobré. Stačí, když má přístup osoba jedna, která má zájem dat. schránku sledovat. To zase podělal stát, který je důležitější než důležitý a rozeslal to všem, na koho měl nějaký úředník momentálně kontakt k dispozici. Resp. pitomí politici, kteří o tom rozhodují a nemají o svj ani ponětí. Nakonec, členové výboru se docela často mění, stát a jeho pitomí úřednící se z toho asi podělají. Například u nás dostali přístupové údaje lidi, kteří v momentě, když dopis dostali dostali už nebyli členy výboru. Tak k čemu je ten kocourkov dobrý. A lidi, kteří ve výboru skutečně jsou to nedostali.

Vložil Pavel, 27. Březen 2023 - 19:57

IK,

bylo rozesláno cca 2 mil. obálek. Takže se jich pár ztratilo.

Rozhodně nedoporučuji dávat někomu přístupové údaje.

Ať si ti 2 členové dojdou na czech point a vyžádají si nové přístupové údaje.

Hezký den!

Pavel

Vložil IK (bez ověření), 27. Březen 2023 - 20:16

Pecka, moc děkuji! Vyřídím.

Vložil Pavel, 28. Březen 2023 - 11:25

IK,

další možností pro ty dva členy výboru, kteří nedostali vstupní údaje, je vstoupit do datové schránky pomocí bankovní identity. To ani nemusíte znát původní jednorázové heslo.

Hezký den!

Pavel

Vložil IK (bez ověření), 28. Březen 2023 - 18:38

Děkuji, info jsem předala :)

Vložil ? (bez ověření), 27. Březen 2023 - 19:09

„mi … dorazil dopis“ (Vložil IK (bez ověření), 27. Březen 2023 – 17:23)

Komu dorazil?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".