SVJ

Vložil Nikola (bez ověření), 22. Červen 2022 - 7:41 ::

Dobrý den, obracím se s dotazem. Můj dědeček má byt v OV. Měl nedoplatek za služby. Což je voda,TUV apod. Byl to docela veliký nedoplatek. Moje otázka zní,zda mu automaticky radši zvednou zálohy? Nebo musí někde zažádat sám? Už je starší,takže sám si to nepamatuje. Předem děkuji za odpověď.

  • zálohy na služby

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Náklad (bez ověření), 22. Červen 2022 - 10:43

Není rozhodující ani záloha na službu (může být nulová, nelze se trefit přesně, jak patrně požadujete), ani nedoplatek/pře­platek plynoucí z vyúčtování služby.

Rozhodující je náklad na službu. Ten řešte, pokud je co řešit.

Vložil rada (bez ověření), 22. Červen 2022 - 10:25

nemusi mu automaticky zvednout zalohy, to je na dohode (zadny takovy zakon neni ze musi zvednout – naopak zvednout mohou pokud to oduvodni), informujte se u spravce nebo ucetni, jak to bude nebo nebude a co vlastne chcete – pokud tam spolecne s dedeckem zavolate Vas dotaz, jiste vam odpovi i po telefonu

ps: z dotazu neplyne, zda chcete nebo nechcete zvednout

jak lze zvednout z popudu spravce/dodavatele, to je popsano v zakonu o sluzbach

Vložil petrsv, 22. Červen 2022 - 9:13

Schopné vedení SVJ nejdřív zjistí důvod tak velkého nedoplatku (cena, spotřeba, kombinace obojího, apod.). Pak vyhodnotí, jestli je potřeba zálohu navýšit. Když SVJ v tomto směru nic nepodniká, tak se prostě zeptejte (věřím, že můžete i vy za dědu, rozumné vedení SVJ s tím jistě nebude mít problém). Vlastníkovi samozřejmě nic nebrání platit zálohu vyšší čistě ze svého rozhodnutí.

Vložil rada (bez ověření), 22. Červen 2022 - 10:34

„Vlastníkovi samozřejmě nic nebrání platit zálohu vyšší čistě ze svého rozhodnutí.“

děda možná platí inkasem…

za mě: pokud chce sám zálohu navýšit, necť si určí částku (jako 1/12 své předpokládané roční spotřeby), zavolá to na správce nebo SVJ a tam mu milerádi zálohu navýší…

pravděpodobně nechce mít tak velký nedoplatek…

Vložil jaroš (bez ověření), 22. Červen 2022 - 8:34

Byt v OV? Ostrava? Jinak čím myslíte OV už dávno neexistuje. To bylo za komunistů. Podívejte se do zákona 67/2013 Sb., je několik možností. Těžko odpovědět jak je to u nich: Rozsah poskytovaných služeb si poskytovatel služeb a příjemce služeb ujednají nebo o něm rozhodne družstvo nebo společenství.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".