Sundaný snímač teploty z ústředního topení

Vložil Martin L. (bez ověření), 4. Prosinec 2022 - 1:10 ::

Zdravím vás, zdědil jsem po otci byt v družstevním vlastnictví, tedy přesněji bych měl říct družstevní podíl. Omlouvám se tedy, že píši sem na portál SVJ. Nicméně problém se týká jiné věci. Otec šetřílek – nevím, jak se mu to povedlo – sundal z jednoho z ústředních topení snímač a dal ho o něco dál. Všiml jsem si toho až po několika měsících (v bytě teď nikdo nebydlel). Jedná se o takové to teplotní čidlo s dálkovým odečtem. Čidlo je dělané tak, aby se nedalo sundat (a k mé smůle ani zpětně nandat). Závit se utahuje zevnitř přístroje a ten je pod plombou. Nezbývá mi, než to nahlásit. Nemáte, prosím, tušení, hrozí-li za to nějaký postih či pokuta? Nesetkal se někdo s podobným problémem? Díky.

  • vytápění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil § (bez ověření), 4. Prosinec 2022 - 8:53

„hrozí-li za to nějaký postih či pokuta“ (Vložil Martin L. (bez ověření), 4. Prosinec 2022 – 1:10)

Mrtvého nelze pokutovat.

Vložil didi (bez ověření), 4. Prosinec 2022 - 1:19

Normálně to funguje tak, že se spotřeba v příslušném roce počítá jako na neměřeném radiatoru, podle vyhlášky, což je víc než když je spotřeba měřená. Čidlo vám po nahlášení znovu upevnění a tuto práci asi zaplatíte. Zda to bude družstvo nějak pokutovat, to nelze říct, protože družstvo má nějaká vlastní pravidla, která já neznám. U nás bychom to řešili tak, jak jsem napsal, bez pokuty. My ale nejsme družstvo.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".