Stoupacka-cihlovy dum/cinzak

Vložil Anonymous, 10. Září 2017 - 21:14 ::

Dobry den, potrebovala bych v cihlovem byte vymenit puvodni a starou stoupacku a pak samozrejme i nova dlazba, obklad… Byt je v OV. Narazim na problem se sousedkou, ktera bydli pode mnou a nechce zpristupnit byt. Porad hleda duvod nejake duvody. Puvodne jsem se domluvili ze se napojim na jeji stoupacku. Uz mam i cenovou nabidku, domluvenou firmu. Jenom sousedka se porad vymlouva jak nema cas atd. Muze byt problem, kdyz nakonec vymenim u me v byte stoupacku a napojim se jenom po podlahu? Je mozne ze az bude chtit menit stoupacku i sousedka ze mi nekdo bude chtit „rozbit“ novou koupelnu aby se napojila na mou stoupacku? Dekuji, S.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil @ (bez ověření), 10. Září 2017 - 21:46

  Byt je v OV, jste tedy svj nebo družstvo? Stoupačka je společná část domu a její výměna je záležitostí buď svj nebo družstva, ne vlastníka bytu.

  Vložil S. (bez ověření), 11. Září 2017 - 5:38

  je to SVJ. Bohuzel sousede si tady odsouhlasili ze si budou hradit vymenu stoupacky sami. Chci predejit havarijnimu stavu, predelat koupelnu a rovnou stoupacku vymenit. Ale sousedka nejdrive souhlasila i s tim ze se napojime na jeji stopacku. Firma ji to pak i zazdi. A ted se najednou vymlouva jak nema cas, jak tedy nema kdo byt doma kdyz se to bude delat, a ze ona si svou cast stoupacky bude delat nekdy v budoucnu.

  Vložil Enerpac (bez ověření), 15. Leden 2018 - 12:25

  Osobně si myslím,že je hloupost aby jste si platila revitalizaci stoupačky ze svého a aby se vyměnila pouze část ve vašem bytě. Pokud nebydlíte v posledním patře pak předejítí havarijnímu stavu postrádá dle mě smysl.Navíc by se mohlo klidně stát, že až havarijní stav nastane a najde se firma jenž by výměnu realizovala bude mít problém s vaší “novou” částí stoupačky která byla předělaná např před rokem a budou chtít vyměnit znovu i vaší část jelikož tam byl třeba použit jiný materiál,jiná síla trubek atd..

  Vložil @ (bez ověření), 11. Září 2017 - 7:00

  Ve vašem svj není žádná koncepce. Přece není možné, aby si kus stoupačky měnil každý sám. Kdo za to ponese záruku? Hradit si to nakonec může každý sám, když jste si takovou blbost odsouhlasili, ale měnit si to nemůže každý sám. Stoupačka je společná část domu. Vy nepřispíváte na opravy společných části domu?

  Vložil AsiTak, 11. Září 2017 - 10:13

  má tyto nevýhody oproti výměně pro celý dům:

  1. bude dražší o opakované režijní náklady
  2. možnost použití nestejného materiálu
  3. možnost aplikace nestejného technologického postupu montáže
  4. vznik nadbytečných spojů v průchodech stropem a podlahou
  5. potřeba opakovaného bourání v průchodech stropem a podlahou
  6. nižší životnost „slepenec“ stoupačky
  7. sdílená záruka za celek
  8. zvýšené riziko vzniku havárie.
  Vložil VN (bez ověření), 11. Září 2017 - 10:31

  totální hovadina. Kladu si otázku ohledně úrovně lidí , kteří žijí v tomto domě.

  Vložil MartinII, 12. Září 2017 - 15:20

  „problém, když nakonec vyměním u mně v bytě stoupačku a napojím se jenom po podlahu“

  „si tady odsouhlasili že si budou hradit výměnu stoupačky sami. Chci předejít havarijnímu stavu, předělat koupelnu a stoupačku vyměnit. Ale sousedka nejdříve souhlasila i s tím že se napojíme na její stoupačku. Firma jí to pak i zazdí. A teď se najednou vymlouvá jak nemá čas, jak tedy nemá kdo být doma když se to bude dělat, a ze ona si svou část stoupačky bude dělat někdy v budoucnu“

  Ne zcela tomu rozumím. Předpokládám, že mluvíme o vodovodní stoupačce, protože hodně lidí říká kanalizačnímu svodu také stoupačka, i když tam nic nestoupá. Pochopitelně lze vyměnit část vodovodní stoupačky, když „praskne“. Možná i jen prasklou část, ne od stropu k podlaze. Proč k tomu potřebujete souseda (asi horního nebo dolního) ? K havárii dojde, i když bude ta vaše část perfektní a praskne část nad vámi. Tam to vidět kvůli obkladům nebude, vy budete mít v koupelně mokro a budete se dohadovat se sousedem, který bude mít v koupelně nad vámi sucho a tvrdit že u něj to není.

  Vložil abx (bez ověření), 13. Září 2017 - 6:07

  Pokud dochází k praskání stoupaček, je potřeba vyměnit všechyny, celou větěv. Jenom hlupák to dělá jinak.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".