stočné

Vložil Anonymous, 8. Březen 2009 - 12:14 ::

Byli jsme členy BD (nájemci 100 garáží). Platili jsme vodárnám cca 28tis.Kč/rok stočné za dešťovou vodu ze střechy (1200m2).Nyní vzniklo SVJ. Musíme nadále platit vodárnám výše uvedenou částku? Mimo to platíme vodárnám dle instalovaného vodoměru vodné + stočné. Děkuji a názor

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Steve (bez ověření), 8. Březen 2009 - 13:34

  Cenu za dodávku (výrobu)studené vody stanovují české „vodárny“ v souladu s příslušnými zákonnými normami pro nepodnikatelskou sféru (tedy i pro vlastníky jednotek v rámci SVJ) následovně:

  • část pohyblivé složky označované také jako vodné a stočné (tedy platí se za přítok a současně za odtok vyrobené vody);
  • část pevné složky označované také jako paušál (zde se promítají většinou náklady na modernizaci vodovodního řádu).

  Pro sféru podnikatelskou navíc účtují tzv. „dešťovné“ vypočítavané z celkové plochy zastřešení objektu. Často se vyskytují se názory, že je to vůči podnikatelské sféře diskriminační, a že je nutné tuto složku rozšířít i na sféru nepodnikatelskou. Je prý pravděpodobné, že tento názor bude u zákonodárců vyslyšen.

  Podle mého by jste měli za dodávanou vodu platit podle prvně uváděného příkladu. Steve

  Vložil Matějka Jaroslav, 8. Březen 2009 - 14:30

  Vážení, tzv.dešťovné platí nejen podnikatelské subjekty, ale všichni, kdo mají nemovitosti-objekty, které neslouží k trvalému bydlení, tedy i fyzické osoby, ale i „SVJ pro garážový dům“ z plochy zastřešení garáží.

  Matějka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".