Štěnice

Vložil Anonymous, 15. Září 2008 - 23:18 ::

Mám takový delikátní dotaz. Jeden člen našeho společenství nám oznámil, že má v bytě štěnice. Výbor se obával, že by se štěnice mohly rozšířit z jeho bytu do ostatních bytů a tak objednal deratizátora na náklady společenství. Deratizátor výboru spolu s fakturací předal informaci, že v bytě bylo 8 postelí a že slouží jako noclehárna pro cizince – stavební dělníky. Pan majitel se po dvou měsících objevil znovu, prý má zase štěnice, ale nyní od sousedů.

Jako výbor nechceme platit znovu, asi by si to měl platit ten majitel, ale zase se obáváme rozšíření štěnic. Poradíte?

  • štěnice

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil onderka jan, 16. Září 2008 - 12:42

O.J. Musím říct, že nejste jediný komu se stala obdobná věc. Dělám správce v jednom domě patřícímu nejm.družstvu. Jedna s nájemnic dovlekla do bytu štěnice. Jelikož nereagovala na výzvy aby se postarala o jejich likvidaci a hrozilo jejich rozmnožení do celého domu nechalo družstvo celý dům vystřikat deratizátorem a na faktůru nechala napsat u koho byly štenice nalezeny. Teď po dotyčné (protože byly jen u ní nalezeny)žádá zaplacení veškerých nákladů.

Vložil Anonymousw (bez ověření), 16. Září 2008 - 10:14

Spis bych se zameril na to, ze se byt uziva k jinemu ucelu nez byl kolaudovan. Ono by to mohlo souviset s danovym unikem a to by mohlo panu majiteli sevrit sverac tak, ze by se o stenice postaral sam.

Vložil Anonym (bez ověření), 16. Září 2008 - 11:45

Počet postelí v bytě není nikdo oprávněn kontrolovat. Neoprávněně získaný důkaz je nepoužitelný.

Vložil JUDr. Jiří Deratizátor (bez ověření), 17. Září 2008 - 7:21

Neoprávněně získaný důkaz by to byl, kdyby se tam deratizátor vloupal. Což se nestalo. Byl pozván. Takže důkaz je oprávněný. Trestné je naopak neoznámení trestného činu. A daňový únik při neoprávněném podnikání (nezdaněný pronájem cizincům byť ve vlastním bytě…) trestným činem je. Přečti si trestní zákon. Navíc obecné ohrožení hmyzem a nemocemi s tím souvisejícími, může být za určitých okolností také považováno za trestný čin. Tak se neoháněj právem.

Vložil AnonymousPrvní (bez ověření), 16. Září 2008 - 13:49

Pokud nemáte k dotazu co říci, je lepší mlčet, než promluvit a potvrdit tak, že skutečně nemáte co říci.

Ptal jsem se na praktickou zkušenost se štěnicemi. O toho vlastníka, co patrně pronajímá načerno, mi ani nejde, jde mi o ostatní vlastníky. Nechci, aby se zasvinil celý dům kvůli jednomu šmejdovi. Nápad s finančním úřadem je dobrý, děkuji, možná zkusíme ještě hygienu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".