stavba půdního bytu - odkup půdy

Vložil Daniel (bez ověření), 24. Březen 2015 - 18:21 ::

Dobrý den,

Rádi bychom vytvořili půdní byt (novou bytovou jednotku) v bytovém domě, kde je 7 vlastníků. S vlastníky domu jsme dohodnuti a všichni se stavbou souhlasí, tedy dostaneme i jejich písemný souhlas. Chtěli bychom vědět, jestli je možné půdní prostory nejprve odkoupit (kupní smlouva, darovací smlouva)a poté je nechat zapsat jako jednotku na jejíž výstavbu bychom si pak vzali hypotéku? Nebo je nutné vše řešit přes smlouvu o výstavbě?

Děkuji za Vaše rady

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jaroslav 44ca73 Dvořák (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 4:37

  Zkuste si vyhledat vaše SVJ na www.seznamSVJ.cz

  Vložil Lucie V (bez ověření), 22. Prosinec 2015 - 10:28

  Dobrý den, jsme úplně ve stejnésituaci. Taky hodláme zařizovat půdní vwstavbu, už máme vše převedené a schválené už máme i zabuduvané od firmy schodiště z eko-domov.cz. kde vyšlo velice dobře cenově. Po novém roce začnou řemeslníci pracovat na sádrokartonech a pak už jen vymalovat a nastěhovat, už se nemůžu dočkat, až budeme více prostoru a nebudeme jako sardinkyve 2+1!!!

  Vložil Renata z (bez ověření), 3. Únor 2016 - 0:10

  Dobry den, prosim o radu jak rekonstruovat pudu ve vlastnictvi majitelu bytovych jednotek. Jsme v podobne situaci. V dome nevlasnime zadnou bytovou jednotku. Jak se prevadi, prepocitava a jaka je cena za m2?Co musime vsechno podniknout a na kolik to vsechno prijde? Nic konkretniho nemuzu najit.Dekuji za odpoved. Renata Z.

  Vložil Petr, 25. Březen 2015 - 11:27

  Pokud vím, řešívá se to Smlouvou o výstavbě. Změna podílu (např. z 550/12500 na 550/13000) dle informací z katastru je 1.000 Kč / každý byt. Jistě se to zde již řešilo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".