STA, internet a Zákon o elektronických komunikacích

Vložil Pavel Tošovský (bez ověření), 18. Říjen 2013 - 18:48 ::

Dobrý den, výboru našeho SVJ byla předložena nabídka na zřízení internetového připojení pomocí zařízení napojeného na stávající rozvody STA. Technicky bezesporu zajímavá alternativa, ale cenově již nikoliv. Protože v našem domě funguje jiný provider, slušně jsme za nabídku poděkovali s tím že nechceme. Kupodivu přišla odpověď ve smyslu „my se vás neptáme JESTLI si můžeme ve vašem domě zřídit anténu, ale JAK. Ke zřízení antény máme právo podle §104 Zákona o elektronických komunikacích, protože jsme registrovaný poskytovatel. Pokud nedostaneme souhlas rozhodne podle stejného zákona o našem právu stavební úřad podle zvláštního právního předpisu“ (zde patrně vyvlastnění). Společnost do dnešního dne neprokázala že by zastupovala některého z majitelů, pouze jí jde očividně o získání přístupu do nového objektu s dostatečně velkým potenciálem. V průběhu další (dlouhé) diskuse o vlastnických právech, plné urážek a napadání, došla tato společnost k názoru, že tedy osloví majitele bytů a bude platit nájem a elektriku cca 30kč/měs, s tím, že jim dáme klíče od domu (žádná věcná břemena atd nepotřebují). Setkal jste se někdo s podobným přstupem a lze takovéto osobě rozumně argumentovat? Děkuji za názory Pavel Tošovský

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 18. Říjen 2013 - 20:46

  A už jste si ten citovaný § přečetl? Hovoří o veřejných telekomunikačních sítích. Nastudujte si ten §. Vy byste to měli hradit? Otázka tedy zní: Je internet veřejná telekomunikační síť? Musím bez souhlasu umožnit instalaci aniž není poptávka? Položte dotaz na telekomunikační úřad – ČTÚ. A pak bych si na firmu stěžoval. Je to podobné jako s elektrickou sítí.
  Elektriku si uhradí uživatelé. Jinak by spoluvlastníci museli souhlasit, že se to hradí ze společného. Nešvar je, že se neptají. Tady máme na int kabel a elektriku mám na svůj jistič a mám slevu, byl jsem první uživatel.
  Oslovit vás může, ale poskytovatele intu si vyberete VY. Naopak, jsou-li na baráku veřejné telekomunikační zařízení, je hrazeno nájemné, elektřina spoluvlastníkům na základě smlouvy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".