STA

Vložil Libor (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 10:13 ::

dobrý den, máme svj se 16 byty a většina už má satelitní nebo internetovou TV. Je ze zákona povinnost udržovat a opravovat STA, nebo lze STA opravovat pouze po schválení na schůzi SVJ, děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous ota (bez ověření), 8. Březen 2015 - 0:16

  Rušit STA jak tu napsal kolega je asi hloupost. Máme 24 bytů. Rekonstrukce před 5 léty, nové rozvody. Máme DVB-T a DVB- S. Náklady jsou cca 150 Kč / rok/ byt a je to pouze za elekřinu. Na DVB- T kolem cca 45 programů a komu je to málo tak může využit na DVB-S skylink neni digi tv.

  Vložil JaVa, 8. Březen 2015 - 8:53

  To my jsme na tom lépe.Máme dům zatížený čtyřnásobným věcným břemenem čtyř firem ,které poskytují stejné telekomunikační služby.je to :O 2,UPS,PODA a FIFEJDY NET.O2 zde bylo vždy,ale ty další 3 nám zde pustil náš správce (SBD-Hlubina) bez písemného souhlasu všech vlastníků jednotek.PODU minulý rok ,poněvadž to požadovala jedna nájemnice družstevního bytu.

  Můžete prosím,napsat jaké byly celkové náklady a čas na Vaše řešení telekomunikačních rozvodů v domě.Děkuji.

  Vložil Krupp, 20. Říjen 2014 - 10:43

  Vlastník domu je podle § 104 odst. 15 zákona o elektronických komunikacích povinen umožnit (nikoliv zajistit, zřídit a udržovat) uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů.

  Takže můžete STA klidně zrušit. Pokud však někdo požádá o možnost zřídit si vlastní anténu, musíte mu to umožnit. Musí si však uvědomit, že si ji bude muset zřídit a udržovat na vlastní náklad, takže to nejspíš neudělá. Jirka

  Vložil Rosťa (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 10:51

  A kdo to může zrušit a jakým kvórem, když je přijem přes STA uveden v prohlášení či stanovách?

  Vložil X (bez ověření), 7. Březen 2015 - 20:26

  Rušit STA je nesmysl, je poměrně levné ji udržovat, my jsme ji dokonce za levno upravili na digitál a chytáme všechny dostupné multiplexy. Ale když si někdo nechá nabulíkovat opak tak ať platí (za základní nabídku) kabelovky či satelitu když a to má.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".