STA

Vložil Osík, 4. Červenec 2013 - 8:00 ::

Dobrý den, v roce 2009, kdy společenství řešilo problém ohledně digitalizace televizního signálu, bylo odhlasováno všemi přítomnými, že každý vlastník bude tuto situaci řešit individuálně a na vlastní náklady. Zároveň se všichni přítomní dohodli, že si pořídí satelitní techniku, a že společná televizní anténa bude po ukončení analogového vysílání demontována. Vše bylo odhlasováno. Nyní si jeden vlastník, který ustavičně nechodí na domovní schůze, a byly i doby, kdy nepřispíval na správu domu, usmyslil, že má nárok na využívání STA, a že SVJ musí nechat anténu předělat. Zajímalo by mě, kdo je tedy v právu?! Musí se podřídit zmiňovaný vlastník nebo my musíme předělat anténu? Děkuji Švecová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil j (bez ověření), 5. Červenec 2013 - 19:40

  Uveďte laskavě, co máto o anténě uvedeno v Prohlášení vlastníka. Přesně to platí.

  Vložil Franta Bidlo (bez ověření), 5. Červenec 2013 - 18:47

  Osíku, já zde uvedu jak jsme to řešili u nás.Dříve TV rozvody patřily městu. Město prodalo barák i s TV rozvody, vč.antény.V dnešní době rozvody z větší části vlastní firma UPC. Co vím, nikde v dnešní době napsáno, že družstvo či společenství musí zajistit TV příjem.Takže v dnešní době existuje kabelovka, kterou jak jsem uvedl vlastní UPC a ta zajišťuje za nějaký ten poplatek TV příjem. Ze zákona jde o zajištění snad 4 stanic.Přesto ale musí každý platit nějaký ten poplatek.A co se týká příjmu SAT, tak si několik lidí dalo dohromady fin. náklady a sami si zhotovily rozvody pro svou potřebu. Rovněž tak se instalovala TV anténa pro příjem pozemních stanic. Kdo chtěl, ten se připojil, kdo nechtěl, hradí si sám zvýšené poplatky u kabelovky jako je UPC.No a ti co šetří,tak mají velký kulový. Takže jasný ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".