STA

Vložil karel (bez ověření), 4. Březen 2013 - 10:35 ::

Dobrý den jsem členem SVJ a část vlastníků ještě využívá původní rozvod STA (r.v.1985). Tento rozvod je do bytu zabudován nikoliv ze společných prostor, jak bývá dnes obvyklé, ale horizontálně skrze stropy tak, že je veden v plastové liště po povrchu stěny (prostředkem) a mizí v podlaze do dalšího bytu. Sám tento rozvod již několik let nepoužívám , využívám jiné připojení (kabelový rozvod ze společných prostor). Chystám rekonstrukci stěn a rád bych se dozvěděl zda mohu původní rozvod STA odstranit, i když vím, že tím dojde k přerušení TV signálu v některých bytech. Považuji toto původní technické řešení za nevhodné, neestetické a v tomto smyslu též, jako určité omezení práva vlastníka bytu na jeho řádné užívání. Děkuji za odpověď. Karel Z.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 12345 (bez ověření), 4. Březen 2013 - 11:12

  Karle, pokud se jedná o společnou část domu vyjmenovanou v Prohlášení vlastníka, tak s ní samozřejmě nemůžete svévolně nakládat bez ohledu na to, že podle vašeho názoru jde o neestetické či nevhodné či zastaralé řešení. To řešení je tam pravděpodobně od počátku a vy jste si byt s tímto řešením nemusel pořizovat.

  Vložil jarazde, 4. Březen 2013 - 11:27

  Myslím si, že pokud už budete dělat rekonstrukci, tak si půjčte mašinku na řezání betonu a koaxiál zapusťte do panelu. Výsledkem bude,že tam bude stále a tím i TV signál pro další nájemníky zůstane a Vám, zmizí neestetické řešení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".