Správa domu vlastníky nebo třetí osobou

Vložil Anonymous, 17. Říjen 2010 - 14:55 ::

A. Jistý přispěvatel zde uvedl svůj názor, že členové společenství (vlastníci domu) by neměli přímo vykonávat správu svého domu, neboť by došlo ke střetu zájmů (podle něho nejlépe funguje systém, kdy jeden přikazuje a kontroluje, jiný jeho příkazy vykonává).

B. Jiný přispěvatel na to zareagoval tím, že uvedl svůj názor, že nikdo nebude vykonávat správu domu tak dobře, jako členové společenství (vlastníci domu), neboť náležitý výkon správy je v jejich zájmu.

Zajímalo by mě, jaký názor mají ostatní diskutéři.

J.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous jj (bez ověření), 19. Říjen 2010 - 6:31

  Podle mě je nejlepší, když se o správu domu starají lidé, kteří v něm bydlí. Kdo jiný se bude o majetek lépe starat, než jeho vlastník? Jen se musí někdo ochotný a schopný najít. V menších společenstvích to určitě jde, s velkými nemám zkušenosti. Lenka

  Vložil Jarda_CV (bez ověření), 22. Říjen 2010 - 21:27

  Vážení, to je složité. Být vlastník bytu a dobře se tím pádem starat o správu domu ? Já bych se i staral, ale mnohému vůbec nerozumím a tak se musím spoustu věcí přes internet učit i díky vám všem. Vždycky to ale chce osobní poctivost a nezištnost. Proto není až tak (pro mě) zřejmé, zda se dobře postará ten, kdo sice vlastní, ale moc tomu nerozumí nebo ten, který sice nevlastní, ale rozumí.

  Vložil Radana, 18. Říjen 2010 - 21:00

  RL Prosím, jakým způsobem je Váš předseda odměňován? O odměně jakýmkoliv způsobem hlasuje shromáždění, ale někdo musí navrhnout a zdůvodnit (tedy předpokládám).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".