spoluvlastnický podíl II

Vložil Anonymous, 20. Únor 2009 - 9:57 ::

Pokusím se doplnit svůj první dotaz. Jde o objekt panelové výstavby s osmi vchody, v každém vchodu jsou mimo bytů, kočárkárny, sušárny, sklepy a podobně. V některých vchodech objektu jsou tyto prostory v pronájmu a výnos z pronájmu je rozdělován spoluvlastnickým podílem. Jednak bychom chtěli ověřit vypočtený spoluvlastnický podíl, proto náš dotaz jak se výpočet provádí. Druhý náš dotaz je jestli rozdělení výnosu z pronájmů přísluší i vlastníkům těch vchodů které tyto místnosti nepronajímají? Děkuji za odpověď Jura

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 20. Únor 2009 - 12:22

  1)Bylo by vhodné, pokud pokračujete v původním dotazu, pokračovat i v původním vláknu.

  2)Odpověd na otázku „výpočet“ dal již pan G.X.

  3)Předpokládám, že všech 8 vchodů tvoří jedno SVJ. Potom všichni členové mají nárok na výnos z pronajatých nebytů, protože ke všem mají spoluvlastnické právo podle svého spoluvlastnického podílu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Kalen (bez ověření), 20. Únor 2009 - 11:19

  „jestli rozdělení výnosu z pronájmů přísluší i vlastníkům těch vchodů které tyto místnosti nepronajímají?“

  Pokud jste jedno SVJ tak ano.

  Vložil Petr, 20. Únor 2009 - 12:07

  výnos z pronájmu patří pochopitelně těm, kteří je spoluvlastní. Pronajímat může jen vlastník, formulace „i těm co nepronajímají“ je velmi divná. I když se může stát leccos, viz Černé ovce a Občanské judo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".