Společné prostory a jejich využití

Vložil Anonymous, 6. Červen 2007 - 16:57 ::

Dobrý den. Bydlím v domě,kde se nachází 16 bytových jednotek v osobním vlastnictví. Při shromáždění vlastníků jsem se optala na to,kdy se uklidí společné prostory od nábytku,krabic atd.(mandlova sice už k tomuto účelu neslouží,ale jiné její využití jsme neodsouhlasili,chod­by ve sklepních prostorech přetékají bincem,kočárkár­na,kde mají být pouze kočárky a saně také slouží pro další skladiště…).Mís­topředsedkyně mi sdělila,kam si ty věci má dát a proč si tedy platí společné prostory…Myslím,že pro využití skladiště neslouží…Jak správně postupovat a jednat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 7. Červen 2007 - 7:39

  tak jsme svolávali lidi, aby se udělal úklid, nikomu se moc nechtělo, ale nakonec přišli. Byl plný kontajner a stálo to kolem 6000 Kč. Zkuste jim říci, že pokud se to neuklidí objednáte úklid. firmu, která bude rozhodně dražší. Také je nutno brát v úvahu, že z hlediska požární ochrany domu, není možno skladovat binec ve spol. prostorách.

  Vložil Daniel Fišer, 6. Červen 2007 - 17:11

  Pokud mate schvaleny domovni rad, podivejte se, jestli neresi tuto problematiku.

  Pokud ne, zkuste na pristim shromazdeni rad prijmout.

  Vložil Anonymous, 25. Říjen 2007 - 11:32

  To není pouze otázka domovního řádu. Jde o jeho naplnění. My jsme učinili to, co píše kolega výše. Přistavili kontejner a vyzvali vlastníky, ať si své věci ze spolprostor vyklidí, jinak budou odstraněny a také ať využijí kontejner k vyhození čehokoliv z bytu sklepů. Museli jsme nakonec přistavit i druhý kontejner (cca 4000) a vyklizení nepořádku udělal výbor a několik ochotných vlastníků. A kontejner dle potřeby zopakujeme po roce dvou, jak si vlastníci odsouhlasí na shromáždění.

  Vložil Anonymous, 25. Říjen 2007 - 11:40

  Máte pravdu do domovního řádu nebo stanov můžu napsat cokoli a lidi to odkývou ale jde o plnění… sposta vlastníků si totiž neuvědomuje svoje vlastnictví… Máme výhodu, že v našem městě probíhá každý duben něco jako měsíc úklidu a město přistavuje pokud je zájem kontejnery zdarma. Letos jsmě měli dva a bylo na schůzi schváleno, že co nebude řádně označeno ve společných prostorech to se vyhodi a tak se i stalo…

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 4:56

  Mě se osvědčilo a funguje. Oznámím kontrolu hasičů s poznámkou,kdo bude mít nepořádek, zaplatí pokutu. To zabere vždy a máme pořádek na chodbách i ve sklepích.

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 8:31

  Na vlastníky jedině bič a komu se to nelíbí ať si to jde dělat......myslím správu domu

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".