společné prostory

Vložil macjura, 7. Březen 2021 - 10:18 ::

Dobrý den výbor SVJ spolu se zprávcem SVJ nutí členy SVJ vyklidit spol. prostor sklepa .4 členové SVJ mají věci uložené stále a ostatní uživáme podle svých potřeb po dohodě je přístup umožněn každému kdo má zájem prostor využít.Dle stanov SVJ má mít výbor 3 členy a má pouze 2 výbor nemá snahu dovolit.Má současný výbor právo vykonávat funkci výboru. Mohou nařídit vyklízení společných prostor jako je sklep ,který je využíván jako sklep .

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 7. Březen 2021 - 18:51

  Namísto čtení těch dvou arogantních nesmyslů níže (k době vložení) vřele doporučuji tento článek:

  Lze napadnout existenci neúplného výboru?

  Vložil . (bez ověření), 7. Březen 2021 - 10:43

  Pane Macuro, výbor dělá jenom to, co je jeho povinností, protože vlastníci bytů musí dodržovat požadavy protipožárních opatření. Ten bordel, co pravděpodobně ve společných prostorách domu máte, tam nemá co dělat. Zcela určitě máte koji vyhrazenou k úžívání, tak si tam ten nepořádek můžete nacpat. Má současný výbor právo vykonávat funkci? Samozřejmě, že má. Jsou tam dva členové, když se vám to nezdá, přidejte se k nim a buďte tím třetím, mudrlante.

  Vložil Justitianus, 7. Březen 2021 - 11:05
  • Ohledně členů výboru: Přečtěte si stanovy.

  Rozhodnutí v pravomoci SVJ jsou přijímána členy výboru, pokud nejde o záležitost kterou stanovy svěřily do pravomoci shromáždění. Má-li výbor pouze dva členy namísto tří (které má mít podle stanov) nemění to vůbec nic na tom, že jde o statutární orgán právnické osoby. Členové výboru zastupují SVJ způsobem uvedeným v rejstříku.

  • Ohledně užívání sklepních místností: Přečtěte si prohlášení.

  Pokud v něm není uvedeno oprávnění vlastníků jednotek užívat s jednotkou i společné místnosti „sklepy“, pak platí, že se společnými místnostmi hospodaří SVJ. Není-li o tom nic ani ve stanovách, pak pravomoc je svěřena členům výboru. Samozřejmě že vlastníci jednotek mohou být v tom případě vyzváni i k vyklizení.

  Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění, nikoliv výbor. Takže nemá smysl mudrovat – raději si zjistěte jaká je většinová vůle vlastníků jednotek, a případně přikažte SVJ jak se má zachovat ohledně sklepů. Členové výboru ovšem mohou kašlat na rozhodnutí shromáždění, jestliže jde o zákonem uloženou povinnost (např. dodržování požárních předpisů ohledně skladování hořlavin).

  Justitianus

  P.S. Není pravdivé Vaše tvrzení, že sklep je využíván jako sklep. Je nejspíše užíván v rozporu s předpisy jako sklad, přestože (1) nebyl pro tento účel užívání zkolaudován, (2) není samostatným požárním úsekem podle ČSN 07 8304, ani (3) není vybaven předepsanými hasicími přístroji.

  Vložil AnonymousQwerty (bez ověření), 8. Březen 2021 - 0:02

  K čemu může soužit prostor kolaudovaný jako sklep?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".