Souhlas k vyuziti spolecneho kominu v bytovem dome

Vložil Svj (bez ověření), 28. Březen 2023 - 17:30 ::

Dobry den, bydlime v 2NP ze 3 a planujeme rekonstrukci bytu. Potrebovali bychom napojit odvetrani koupelny na nevyuzity spolecny nevyuzivany komin. V rohu mistnosti ve zdi jsou 2 pruduchy. Jeden se vyuziva pro plynovy kotel a druhy se nepouziva. Problem nam dela majitel bytu pod nama, ktery s tim nesouhlasi. Spodni byt nema pripojeni plynu. Jak se resi, ktery byt ma pravo na vyuziti kominu? Musi byt souhlas od vsech majitelu bytu v prubehu kominu, nebo staci hlasovani SVJ?

  • komín

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Anonymous_Ele (bez ověření), 30. Březen 2023 - 14:40

Nejdřív z prohlášení vlastníka zjistěte, jestli je vzduchotechnika a komín uveden jako společná část domu. Jinak lze dovodit podle nařízení vlády č. 366/2013 Sb. Dále oslovte projektanta nebo kominíka (revizního technika spalinových cest), který buď podpoří nebo nedoporučí úpravu. V obecné rovině budete potřebovat dohodu uživatelů celé délky komínu, aby jeden nechtěl napojit ventilátory a druhý kotle. Později můžete narazit na problémy.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".