Soudní žaloba na neplatiče

Vložil Anonymous, 22. Červen 2009 - 16:52 ::

jsem předsedou SVJ a chci podat žalobu k soudu na neplatiče o vymáhání dlužné částky.Musí tato žaloba být sepsána advokátem,nebo ji může sepsat výbor SVJ? Existuje někde na to nějaký vzor jak má vypadat?Poradí mi někdo? Pavel 1944

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 9. Červenec 2009 - 12:24

  Vážený Anonymous,
  pokud ve výboru společenství nemáte právníka, nesnažte se sami nic sepsat. Tyto případy nebývají jednoduché a před předáním věci soudu je třeba prokazatelně podniknout konkrétní kroky k vymáhání dlužné částky.
  Hledejte v první řadě na tomto portálu:
  http://spolecenstvi.okinfo.cz/search/node/platebn%C3%AD+rozkaz
  Pokud jste už bezvýsledně zkusili běžné postupy, zajděte na konzultaci za právníkem a vezměte s sebou všechny podklady, které k věci máte (výše dlužných částek, zápisy a prezenční listiny ze shromáždění, na kterých proběhlo hlasování o výši příspěvku na údržbu a opravy, výzvy k zaplacení, upomínky do vlastních rukou, návrhy splátkového kalendáře, ...)
  Samozřejmě předpokládám, že soudní cestu jste si nechali schválit shromážděním.
  lake

  Vložil JarekSVJ, 23. Červen 2009 - 14:40

  Pokud budou u moci modré straky, ODSSjugend bude házet vajíčka na slušné lidi a Vůdce bude se stopořeným čurákem na titulních stránkách novin těžko se v tomto státě dočkáš spravedlnosti… JE POTŘEBA JÍT K VOLBÁM A VYPRÁSKAT TY MODRÉ ZMRDY!!!!!!

  Vložil Ferat, 23. Červen 2009 - 15:21

  Jarku SVJ, jsi obyčejné hovádko, hloupé zakomplexované a ubohé. S politikou a hlavně s takovými ubohými výkřiky táhni do … ! To sem vůbec nepatří. Většina lidí tu diskutuje slušně a věcně. Tyto ubohé výkřiky si nech do své oblíbené hospody páté cenové skupiny nebo na schůze svého SVJ-přičemž lituji lidi z vašeho domu. Znevažuješ tyto stránky a práci lidí jako je paní Klainová, pan Matějka a dalších, kteří se snaží pomoct dobrou radou a zajišťují vysokou úroveň informací. Počítám, že se do mě samozřejmě pustíš ty sám nebo tví příznivci. Předesílám, že jsem ODS nikdy nevolil ani tak nehodlám činit, taktéž levice mi nic neříká, přesto chodím volit při každých volbách. Jo a je mi 35-ale to jen tak na okraj.

  Vložil Olomouc, 23. Červen 2009 - 15:06

  Tohle je snad nějaký politický portál ? Styďte se !

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".