Snaha o namontování měřidel tepla

Vložil zajícová (bez ověření), 21. Říjen 2011 - 10:08 ::

Dobrý den,moc Vás všechny kteří jste znalí problému prosím o pomoc.Snažím se již dlouhou dobu přesvědčit všechny uživatele bytů (byly jsme v družstvu,v sou­časné době převádíme byty do OV)o odsouhlasení namontování měřidel topení.Protože se ale v mnoha bytech udělaly nekontrolovatelné zásahy do topného systému,(např.někdo si uřízl radiátor,někdo si místo jednoho radiátoru namontoval čtyři,někdo si udělal podlahové vytápění napojené na rozvody, někdo si zvětšil vytápěný prostor,někdo si namontoval radiátor tam kde původně žádný nebyl atd.-bomba co?)neví vůle od ostatních namontování meřidel odsouhlasit.Já nechci, aby ti kteří si úpravu provedli, to dali do původního stavu , ale příde mi nespravedlivé účtovat teplo dle podlahové plochy. Děkuji všem za odpověď.S pozdravem Zajícová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil pochybující (bez ověření), 22. Říjen 2011 - 6:43

  Vaše snaha je správná. Je dokázáno, že pouhé namontování poměrových měřidel vede alespoň ke snaze ušetřit. Jenže u vás to znamená nechat udělat odbornou firmou pasportizaci topných těles a k vyvážení celé otopné soustavy. Výsledkem bude určení koeficientů místností a těles. Tedy žádná procházka růžovým sadem. Doporučuji velmi zodpovědně vybrat odbornou firmu.

  Vložil tomisoft, 21. Říjen 2011 - 18:20

  §13 odst. 4: (4) Pokud to nezbytně vyžadují úpravy, provoz a opravy ostatních jednotek, popřípadě domu jako celku, je vlastník jednotky povinen umožnit na předchozí vyzvání přístup do jednotky.

  Vlastník jednotky je povinen umožnit instalaci a údržbu zařízení pro měření tepla a vody v jednotce a umožnit odečet naměřených hodnot.

  Vložil lake, 21. Říjen 2011 - 11:02

  Technická poznámka: nechcete zřejmě montovat měřidla (kalorimetry), ale indikátory topných nákladů (IRTN). K rozúčtování nákladů vytápění podle náměrů indikátorů je nutné usnesení tříčtvrtinové většiny přítomných na usnášeníschopném shromáždění.

  lake

  Vložil Soják (bez ověření), 21. Říjen 2011 - 10:26

  DD, a to vám ještě dokonce topí?? Obávám se, že tady to spraví až nekřesťanské náklady za topení nebo změna legislativy. I když už dnes, tuším, existuje předpis, který hovoří o šetření energií a stanovuje max. hodnoty spotřeby tepla na topení a dokonce nějaké sankce. Třeba porovnat s vaší spotřebou a pokud normu překračujete, použít i tento argument. Číslo předpisu bohužel neznám, snad poradí znalejší. L.

  Vložil zajícová (bez ověření), 21. Říjen 2011 - 11:39

  Děkuji,máte pravdu , náklady na topení jsou v našem době opravdu nelidsky vysoké a proto se snažím přesvědčit ostatní aby se namontovaly měřáky a začalo se alespoň trošičku šetřit.V současné době to nikdo neřeší protože platí dle metrů.S pozdravem Zajícová

  Vložil svjvmt, 21. Říjen 2011 - 21:37

  No joo, ale měřáky vám nic samy o sobě pokud nesáhnete na ventil a nepřivřete neušetří.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".