Skrytá vada?

Vložil Anonymous, 1. Prosinec 2009 - 18:21 ::

Po minulém vlastníkovi bytového domu, obci, zůstal nevyřešený administrativní problém. Ve smlouvě o připojení el. energie, kterou jsme podepisovali ještě coby nájemníci s povozovatelem distribuční soustavy, je uvedena hodnota jističe před elektroměrem 16A. Skutečná hodnota jističů je však 25A. Jističe 25A byly namontovány pravděpodobně již při stavbě domu. Tuto nesrovnalost řešíme až nyní, poté, co jsme v roce 2008 byty odkoupili, dříve si toho nikdo bohužel nevšiml. Zažádali jsme si dodatečně o navýšení hodnoty jističe. S tím nám vznikly náklady-rozdíl v ampérové hodnotě jističů a el. revize jističů. Celkem 2400,– na byt. Jsme toho názoru, že by bývalý vlastník-město, měl tyto náklady hradit. V kupní smlouvě není ohledně jističů uvedeno nic. Kupovali jsme byty s tím, že je vše v pořádku, ale nebylo. Jaký je váš názor, má město uhradit náklady? Děkuji, Alois Beran.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil salvador, 8. Prosinec 2009 - 18:45

  Pokud je prokazatelné, že jistič byl tzv. stávající – původní 25A. Nevím jak v jiných distribučních společnostech ale u ČEZu tuto hodnotu respektují a jen se smluvně ošetří úprava hodnoty. Je to běžná praxe.

  Vložil vladislav, 3. Prosinec 2009 - 12:30

  Určitě bude kolem rozdílných hodnot jističů dost problémů.Myslím,že začít byste měli tím, že si obstaráte smlouvu mezi původním vlastníkem (město) a dodavatelem elektřiny(snad SČE,záleží kde je dům).Jestliže ve smlouvě(původní) je l6 A, proč jste měnili jističe?Montážní závod elektro vám za poměrně malý peníz namontuje zpět jističe na l6A a není co řešit.Snad poslední poznámku:každá distribuční společnost(SČE,E-ON a další) mají svá poradenská střediska,obraťte se o radu tam.

  Vložil Beran (bez ověření), 8. Prosinec 2009 - 11:28

  Jističe jsme neměnili, jsou tam takové (25A) pravděpodobně už od stavby domu.

  Vložil Fanda, 8. Prosinec 2009 - 17:17

  Smlouvu, kterou máte uzavřenou s dodavatelem energie musíte plnit Vy. Předchozí majitel s tím nemá nic společného. Buďte rádi, že dodavatel energie po Vás nevymáhá platby za černý odběr. Navýšení hodnoty jističe bez jeho souhlasu je černý odběr. Těžko prokážete, že jste v tom nevinně.

  S pozdravem Fanda

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".