(skoro) zrušený PANEL

Vložil Anonymous, 20. Září 2007 - 6:24 ::

Začnu citací z dnešního článku:

„Oblíbený program Panel, kterým stát dotuje úroky z komerčních úvěrů na rekonstrukce a zateplení panelových domů, dále zůstane zachován. Pro letošní rok vláda ještě chce posílit jeho rozpočet o 2,8 miliardy korun, ale příští rok má zůstat na tento program jen asi jedna miliarda korun. Mnoho zájemců tak nebude uspokojeno. Sníží se i výše dotace – ze čtyř na 2,5 procentní­ho bodu.“

A teď můj dotaz – dojde ke snížení jen u nových smluv nebo klesne příspěvek všem?? Chci to vědět hlavně proto, jestli má cenu „honit“ PANEL do konce roku abych ještě chytil lepší zvýhodnění. Můžeme takto ušetřit statisíce ročně na dalších mnoho let..

Nebo aspoň poraďte na koho (ministerstvo?) se obrátit s tímto dotazem. Díky.

P.L.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 25. Říjen 2007 - 9:48

  Pokud stát schválí komukoliv finanční podporu PANEL, tyto peníze mu převede na úvěrový účet a z něj jsou postupně vypláceny. Omezení prostředků v dalších letech se tedy tohoto subjektu nedotkne.

  Letos již nic nestihnete, PANEL pozastavil příjem a projednávání žádostí (tuším proto, že mu došly peníze) a spustí je nanovo v lednu, ovšem za jiných podmínek (2,5% atd.)

  Tedy letos již ne!

  Vložil Anonymous, 25. Říjen 2007 - 11:00

  Kopie ze stránek SCMBD

  02.10.2007 10:05 – František Tlapák

  PROGRAM PANEL: do odvolání zastavuje příjem žádostí o dotace Vzhledem k omezeným finančním prostředkům na poskytování dotací určených na podporu oprav, modernizací a rekonstrukcí panelových bytových domů (Program PANEL) v rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2007 zastavuje Fond ke dni 5.10.2007 až do odvolání přijímání žádostí o tuto formu podpory.

  N. Klainová

  Vložil Anonymous, 21. Září 2007 - 9:57

  Dobrý den, odpovídám na Vaši otázku. Jak je to s PANELEM pro příští rok se samozřejmě zatím polemizuje. Ale určitě bych se obrátila na Českomoravskou rozvojovou a záruční banku, která Vám s tímto problémem jistě poradí. www.cmrzb.cz.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".