SimpleÚčto - pro rok 2017

Vložil Daniela K. (bez ověření), 27. Leden 2017 - 22:56 ::

Několik let používám pro účetnictví SVJ na tomto portálu uveřejněné účetnictví SimpleUcto.

Dokončila jsem rok 2016 a chtěla začít nový účetní rok 2017. Pokud v nastavení chci zadat účetní rok 2017, zahlásí sw chybu „Tento účetní rok nelze zadat“.

Obávám se, že autor omezil použítí programu do roku 2016 a novou verzi již nevydal. Používám verzi 0.9.4.3

Nemáte někdo novější verzi?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 30. Leden 2017 - 7:33

    Ani rok 2016 v SimpleUctu nedokončíte správně, respektive nepodaří se Vám z něho dostat správnou závěrku.

    Autor programu vždy uváděl, že se jedná o beta verzi programu („Předběžná verze, která není vhodná do ostrého provozu“). Byl to skvělý program, ale zdá se, že je opravdu definitivně mrtev. Považuji za rozumné, že do něj autor vložil bezpečnostní pojistku, která omezuje použití programu jen do nějakého roku, protože účetní program bez aktualizace nemůže fungovat správně a napáchal by více škody, jak užitku.

    Bohužel budete muset přejít na jiný účetní program. Já jsem přešel do MoneyS3, který je do nějakého počtu záznamů zdarma.

    Vložil Daniela K. (bez ověření), 3. Únor 2017 - 20:55

    Asi nezbyde než se s tím smířit. Byl to skvělý program s využitím Excel fíglů. Bylo něco potřeba doúčtova, změnit … no problem. Přes clibort přenos do Excelu a zpět, hromadné změny účetních zázanmů uměl, … a že jsem na konci roku si stáhla jiný aktuální zdarma prográmek na účetní závěrku, do kterého jsem musela přesat stavy účtů, to bylo to nejmenší. Pořád se to časově vyplácelo.

    V MoneyS3 účtuju s.r.o. a je to o hodně časově náročnější. Vedu pro dvě různé nemovitosti účetnictví a u bytového družstva jsem někde okolo 1000 účetních záznamů a i SVJ s 11 jednotkami mám 600 položek v hl.knize a to ještě nemám zaúčtováné vyúčtování služeb.

    Money S3 má zdarma verzi s limitem 500 položek. Ale hlavně časová náročnost bude min. dvojnásobná.

    Už zvažuji i zoufalé činy – založit si nový soubor a vést rok 2017 s daty 2016 a na konci roku exportovat do excelu a až tam data v sestavách změnit z 2016 na 2017.

    Kdyby autor povolil verzi pro 2017 a dále s omezením, že sestavy rozvaha a výsledovka označí „neplatné dle aktální legislativy“, tak bychom byli všichni uživatelé moc vděční.

    A pokud ne, tak alespoň dodatečně autorovi/ům moc děkujeme a

    Sbohem SimpleUcto.

    D.K.

    Vložil Mar (bez ověření), 17. Březen 2017 - 10:52

    Inspiroval mně Váš nápad. Bez problémů to jde. Vedu rok 2017 jako 2007 a v Excelu změním data. Zdraví M.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 7. Březen 2017 - 6:36

    Vyzkoušel jsem jak SimpleUcto (v něm jsem kdysi začínal), tak i MoneyS3 (a i jiné účetní programy). SimpleUcto byl geniální prográmek a pociťuji jistou nostalgii, že už není.

    Kdo se naučí s MoneyS3, půjde mu to ale rychleji. Obrovskou pomocí budou importy bankovních výpisů. Když si správně nastavíte předkontace, stačí upravit pár záznamů a máte měsíc zaúčtovaný. Ano, MoneyS3 je na ovládání složitější. Ale máte k němu podporu, pravidelné aktualizace atd. A i ten Excel z něho dostanete, když potřebujete. Jak se v něm naučíte, budete využívat jeho možností, půjde Vám to rychleji.

    Když se dívám na ceník, tak by měla stačit verze Lite pro neziskové organizace za 2495 Kč bez DPH (omezeno na 3000 záznamů).

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".