Simple ucto

Vložil Zoufalec (bez ověření), 9. Březen 2016 - 11:30 ::

Dobrý den, kdy se dočkáme nové verze simple ucto? Je naděje? Žádný z jiných doporučovaných programů se mu nevyrovná, alespoň ne pro mini SVJ jako jsme my – 9 členů.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jezova (bez ověření), 27. Květen 2016 - 9:37

  Dobrý den přeji všem, ráda bych se podělila o svoji zkušenost s těma, kteří přišli o možnost účtovat rok 2016 v programu SimpleUcto. Vyzkoušela jsem účetní prográmek Klaiex 23 A ,a program ,,funguje ",můžete v něm spolehlivě účtovat, také Vám program Klaiex 23 A sestaví správnou rozvahu a výkaz Z/Z.

  Hezký den přeji Jezova

  Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 16. Duben 2016 - 17:49

  Tak mě napadá co si zkusit udělat převodový můstek 2015/2016 vlastními silami? Myslím, že nás co používáme Simple je dost a mohli bychom to zkusit.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 16. Duben 2016 - 21:55

  Převodový můstek si budete muset udělat všichni, pokud po vás program vyžaduje zadání typu účtu a konkrétní položky rozvahy nebo výkazu Z/Z, bez ohledu na to, jestli účtujete v Simplíku nebo v jiném programu.

  Tím ovšem vaše úloha končí, protože zbytek, tj. nové uspořádání položek v rozvaze a ve výkazu Z/Z, musí udělat programátoři.

  SimpleUcto jsem připomínkovala od samého začátku, ale pouze z hlediska souladu s právními předpisy.

  Moje rada, aby si v případě změn právních předpisů mohli uživatelé sami uspořádávat položky obou výkazů, nebyla akceptována. To chápu u softwarových firem, které vydělávají na up-grade, ale u programu zdarma jsem to nechápala. Celé roky se v uspořádání obou výkazů nezměnilo vůbec nic, tak to nevadilo. Teď by mi bylo upřímně líto, kdyby měl tak přátelský program skončit.

  Pana Bilaka jsem upozorňovala na nutnost změn už vloni někdy v září, kdy jsem začala předělávat své prográmky v Excelu, ale neozval se, že by stál o moji pomoc. Třeba získal někoho jiného, kdo mu ohlídá dodržování právních norem. Nebo zatím nezískal, ale hledá. Moc si přeji, aby někoho našel.

  N. Klainová

  Vložil jhalasz, 17. Duben 2016 - 6:24

  Se Simplíkem je to jak píšete – bez pana Bilaka se svépomocí upravit nedá. Existuje možnost dál ho používat (protože je geniální), udělat převodový můstek do jiného účetního programu a výkazy tisknout v tomto jiném účetním programu. Já jsem si takto udělal převod do Money S3.

  Vložil JOSEF 5 (bez ověření), 11. Březen 2016 - 21:28

  Zoufalec, dotaz na aktualizaci programu jsem zde položil před několika měsíci, ale zatím jsem se žádné reakce od p. Bilaka nedočkal. Přitom paní ing. Klainová uvádí, že je pro letošní rok v dosavadní verzi nepoužitelný. Je březen a žádná novelizace nepřichází!!!

  Tak i za všechny ostatní, prosím pana Bilaka, aby nás nenechával na holičkách a novou verzi co nejdříve zpřístupnil! Díky moc!!

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 11. Březen 2016 - 22:53

  Nemusíte hned zoufat. V programu SimpleUcto můžete účtovat i v roce 2016. Pouze Vám bez úpravy nesestaví správně rozvahu (možná), ale hlavně výkaz zisku a ztráty (určitě).

  Vložil VR (bez ověření), 12. Březen 2016 - 9:32

  „V programu SimpleUcto můžete účtovat i v roce 2016. Pouze Vám bez úpravy nesestaví správně rozvahu (možná), ale hlavně výkaz zisku a ztráty (určitě).“

  Nerozumím. První věta říká, že v programu účtovat mohu, druhá říká, že v programu účtovat nemohu. Závěrka, která je výstupem programu, je pro založení do sbírky listin veřejného rejstříku vyhovující?

  Vložil Pavel, 12. Březen 2016 - 12:49

  VR,

  Rozvahu a Přílohu za rok 2016 musíte do veřejného rejstříku uložit až do 31.12.2017. Výkaz zisku a ztráty nemusíte ukládat vůbec. Takže je prostor pro úpravu programu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 12. Březen 2016 - 10:03

  Závěrka není pro rok 2016 a následující vyhovující.

  Další text je pro ty, kteří si zatím nechtějí kupovat jiný účetní program.

  Mohou ještě počkat, třeba si pan Bilak udělá čas. Účtovat mohou bez problémů.

  Pokud by nebyl program upraven do doby zpracování účetní závěrky za rok 2016, stačí vytisknout předvahu a podle ní ručně zpracovat rozvahu a výkaz zisku a ztráty ve verzi předepsané přílohami 1 a 2 vyhlášky č. 504/2002 Sb.

  Pro účetní může zabrat ruční zpracování obou výkazů maximálně půl hodiny.

  Pro ty, kterým by se nechtělo sestavovat výkazy ručně, mám nabídku v e-shopku. V programu Klaiex 23A – Účtování 2016 mám sestavení výkazů naprogramováno. Cena souboru pro účtování je 650 Kč.

  (Kompletní Klaiex 23A je za 1 300. Důležitý soubor Podklady obsahuje sestavy předpisů záloh, postup stanovení příspěvků na správu z rozpočtů podle § 1186 NOZ, je tam kniha přijatých faktur, pokladna…)

  Ale zpět k sestavení účetní závěrky. Zájemci by si museli přepsat své údaje do mé předvahy a zbytek by za ně udělal počítač. Mohli by si taky zkusit přeúčtovat účetní případy přímo do naprogramovaných tabulek a viděli by, co je pro ně jednodušší.

  V každém případě by si ale museli přizpůsobit účtový rozvrh (čísla a názvy účtů přepsat, žádné účty nerušit, nepotřebné účty stačí skrýt.

  Na mém webu je v rubrice KPÚ, E-shop příspěvek „Využitelnost prográmků Klaiex pro účtování“.

  N. Klainová

  Vložil jhalasz, 13. Březen 2016 - 18:42

  Nabízím zájemcům vytvoření závěrky 2016. Stačí, když mi pošlete soubor SimpleÚčta a komentář.

  Závěrku pošlu zpět v PDF a bude Vás to stát 500 Kč.

  Kontaktovat mne můžete zde, nebo na www.vedeni-ucetnictvi-svj.cz

  Jan Halász

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 12. Březen 2016 - 22:42

  A co kdybyste se, mínusovači, předvedli s vlastní nabídkou, jak těm účetním, kteří spoléhali na SimpleUcto pomoci, než bude účetní program aktualizován? Vy umíte kliknout na mínus, ale umíte taky naprogramovat zpracování účetní závěrky za rok 2016? To je otázka pro vás. Pokud zvládnete kladnou odpověď, dostanete ode mne +.

  Vložil dsd (bez ověření), 13. Březen 2016 - 16:49

  Omlouvám se za mou natvrdlost (já mínus nedával), ale mluvíme zde o ÚZ za rok 2016 (kterou budeme do sbírky listin zakládat až v r. 2017), nebo o ÚZ za rok 2015, kterou budeme zakládat letos?

  Vložil Pavel, 13. Březen 2016 - 22:33

  dsd,

  píše se tu ÚZ za rok 2016. Na tu je dost času.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".