šetření při vytápění

Vložil jarka krejčí (bez ověření), 31. Červenec 2022 - 10:29 ::

Dobrý den, zajímá mě, jak v současné době šetřit při vytápění bytu. Bylo mi vysvětleno, že podle zákona musím spotřebovat 80% průměrné spotřeby domu, jinak budu doplácet. Můžete mi to vysvětlit ? Děkuji.

  • vytápění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hubert (bez ověření), 3. Srpen 2022 - 20:24

Setrit mate cele spolecenstvi, u jednotlivce je to u topeni zbytecne, tj dodrzujte topny rezim nastaveny ve spolecenstvi

Vložil Justitianus, 31. Červenec 2022 - 20:49

Jarko, nehledejte v tom žádnou složitou logiku.

Minimum 80% nákladů se zavedlo proto, že šetřílci zavírají ventily úplně a nechají se vytápět teplem ze stoupaček a ze sousedních bytů. Teplota v bytě se zavřenými radiátory totiž neklesne pod 17°C (běžný panelový dům, středový byt).

Šetřit bez investice do zateplení se dá jedině snížením teploty v bytě v topném období. Snížení o každý stupeň pod obyklou vnitřní teplotu teoreticky ušetří 6% nákladů na vytápění. O kolik méně nakonec zaplatíte – to je ovšem jiná otázka. To bude záviset na tom zda i ostatní obyatelé bytů v domě budou šetřit. Část nákladů na vytápění se totiž rozděluje podle započitatelných podlahových ploch, a pak tu jsou ty dodatečné korekce na 80% průměrných nákladů domu, které jste zmínila.

Justitianus

Vložil Šramek (bez ověření), 25. Listopad 2022 - 13:22

Zdravím, šetřílkové, tj. v naprosté většině tepelní parazité, také správně nevětrají a zapříčiní vznik plísní v domě.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".