Schválení nových stanov dle NOZ

Vložil Lada (bez ověření), 14. Prosinec 2016 - 15:32 ::

Dobrý den,

v roce 1998 došlo ke koupi bytů v činžovním domě , ve správě bytového podniku, dle zákona o vlastnictví bytů. (10 bytů). V roce 2002 vzniklo v domě SVJ, vyhotoveny stanovy. Z hlediska NOZ je nutné vyhotovit nové stanovy a nebo stačí původní stanovy, případně úprava původních stanov. K případnému schválení nových stanov musí být 100% účast a schválení 100 % zůčastněných nebo je tomu jinak. Musí se vůbec nové stanovy schvalovat, když SVJ vniklo již v roce 2002.

ld.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil asi tak (bez ověření), 15. Prosinec 2016 - 11:43

  O tzv. nových stanovách je tady několik vláken, zadejte si do vyhledávače. Nové stanovy, pokud nemáte stanovy vzorové, není nutné schvalovat. Pokud se pro nějaké nové stanovy rozhodnete, tak nepotřebujete 100%, ale procenta podle vašich původních stanov. Naše společenství žádné nové stanovy neschvalovalo, máme pořád ty původní. Pravdou je, že my od samého počátku nemáme stanovy vzorové, ale své vlastní.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 15. Prosinec 2016 - 11:05

  Lado, je na to norma, kde si to načtete – OZ. Klidně si upravte staré, nebo si z rejstříku nějaké stáhněte. Zde již řešeno n kráte.

  Vložil JaVa, 15. Prosinec 2016 - 14:25

  Dotaz jste vložil/a jako řadový člen SVJ,nebo jako člen výboru SVJ či pověřený vlastník?Řadovému členu Společenství vlastníků doporučuji pročíst si zdejší diskuze na téma „úprava stanov dle NOZ“.

  Např.:http://www.portalsvj.cz/…anov-dle-noz

  Pokud jste skutečně členem výboru SVJ, nebo dokonce jeho předsedou již od roku 2000 a neznáte odpovědi na dotazy,které jste zde položil,tak se raději svého mandátu okamžitě vzdejte,neboť nesplňujete požadavky § 159 z.č. 89/2012 Sb.,odst.1)

  Shromáždění vlastníků vašeho SVJ se při schvalování nových stanov řídí ustanoveními a počty hlasú v % ke změně stanov nutných(dle velikosti podílů na společných částech domu a pozemku),které máte ve svých doposud platných stanovách!Pokud neschválíte stanovy nové,platí o hlasování to, co máte uvedeno ve svých nynějších stanovách.

  JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".