schůze

Vložil bohouš (bez ověření), 7. Duben 2021 - 9:45 ::

Dobrý den, mohu vědět, jak v letošním roce řešíte schůzi (shromáždění), když není možné se shromažďovat? Je možné schůzi vůbec nekonat a vyúčtování jen rozeslat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 7. Duben 2021 - 10:20

  Co chcete na vyúčtování služeb schvalovat na schůzi. Služby se vyúčtují podle platných (možná u vás i schválených) pravidel a je hotovo. Když má někdo důvod, tak reklamuje sám. K vyúčtování se žádná schůze nekoná, proč by se měla konat. K čemu by to bylo dobré.

  Vložil Justitianus, 7. Duben 2021 - 10:10

  Pane bohouši, Váš dotaz je na samé hranici srozumitelnosti.

  Pokud míníte vyúčtování služeb, to musí být doručeno příjemcům služeb. Žádné shromáždění se k tomu konat nemusí, dokonce ani nemůže! Zákon nezná nic takového jako „doručení projednáním na shromáždění“.

  Justitianus

  Vložil bohoš (bez ověření), 7. Duben 2021 - 10:27

  omlouvám se velice. Myslel jsem tím schvalování účetní závěrky, které je ze zákona povinné schválit shromážděním…

  Vložil . (bez ověření), 7. Duben 2021 - 10:35

  Schvalování účetní závěrky není ze zákona povinné. Účetní závěrka je hotová a bude existovat nezávisle na tom, zda ji schválíte nebo neschválíte. Schválením nebo neschválením na účtní závěrce nemůžete nic změnit. Účetní závěrka popisuje skutečný stav vašich finančních aktivit v svj za příslušný rok, nic víc.

  Vložil bohoš (bez ověření), 7. Duben 2021 - 10:37

  podle paragrafu 1208 shromaždění shvaluje účetní závěrku

  Vložil Justitianus, 7. Duben 2021 - 11:04

  Pane bohouši/bohoši, máte plnou pravdu v tom, že shromáždění schvaluje účetní závěrku.

  Pokud ji však neschválí, prd se stane. Na závěrce a jejích přílohách se tím nezmění vůbec nic. Nedodržení zákona členy statutárního orgánu může mít následek pouze v soukromoprávní sféře (např. může jim být snížena odměna, nebo shromáždění zvolí jiného statutára).

  Účetní závěrka musí být vložena do sbírky listin SVJ u rejstříkového soudu. Tato povinnost je veřejnoprávní. Platí bez ohledu na to zda byla či nebyla závěrka schválena shromážděním. Bez ohledu na to zda vůbec byla předložena shromáždění.

  Justitianus

  Vložil bohoš (bez ověření), 7. Duben 2021 - 11:11

  děkuji, omlouvám se za trochu (více) zmatené dotazy. Je mi jasné, že asi stane prd. Spíše mi jde o to, že předseda toto nehodlá vůbec hlasovat i přes požadavek některých členů a dává to jen na vědomí. Nově k tomu přidal i informaci, že se členové výboru vystřídali (jeden odešel a přišel jiný), opět aniž by o tom bylo hlasováno a jako důvod je uváděna nemožnost pořádat schůzi v době pandemie a názor, že hlasování mailem se neosvědčilo, protože na email reaguje málo lidi…

  Vložil adviser, 8. Duben 2021 - 9:29

  A nešlo vám nakonec o tohle?

  Vložil . (bez ověření), 7. Duben 2021 - 11:59

  Jeden člen výboru odešel a další byl patrně kooptován. Taková možnost existuje a jeho kooptace je platná až do jeho zvolení. Když nebude zvolený, tak můžete zvolit dalšího. Hlasování e-mailem neexistuje, hlasuje se podle § 1211 a násl., což je hlasování mimo zasedání.

  Vložil Justitianus, 7. Duben 2021 - 11:25

  Pane bohoši, nikdo Vám nezabraňuje dát podnět ke svolání shromáždění, případně shromáždění svolat. Potřebujete k tomu pouze podporu vlastníků jednotek kteří mají více než čtvrtinu všech hlasů.

  Totéž platí pro rozhodování mimo zasedání podle vašich stanov, nebo podle § 1211 a následujících.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".