sauna ve sklepě vlastníka

Vložil Petr (bez ověření), 26. Červenec 2022 - 18:05 ::

Dobrý den, rád bych se zeptal co vše je potřeba ke zřízení sauny ve sklepě, který mám přidělený k bytové jednotce SVJ.

Děkuji Petr

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 27. Červenec 2022 - 1:15

  Petře, předpokládám, že sauna je samostatná uzavřená dřevěná konstrukce s podlahou, stropem, stěnami a dveřmi. Prodávají se v UniHobby, v Hornbachu, … Technicky vzato můžete si takovou saunu smontovat uvnitř bytu, připojit na bytový rozvod elektrické energie, a nikdo nebude protestovat.

  Ale ve společné místnosti „sklep“ nemá sauna co dělat. Porušení požárních předpisů. Bylo by nutno tu místnost „překolaudovat“. A samozřejmě splnit požární, stavební a hygienické předpisy k provozování sauny, odvětrání, připojení saunových kamen na rozvod elektřiny.

  Doporučuji: netrapte se v bytovém domě – pořiďte si rodinný dům. To bude pro Vás to pravé. Tam můžete budovat saunu, bazén, pergolu, venkovní krb, pískoviště, houpačku, jezírko se zlatými rybičkami, kompost, …

  Měli jsme kdysi v domě nového vlastníka, který za mnou přišel (jako za předsedou výboru) a předestřel svůj „výborný“ nápad, že na schodišti z přízemí do 8. patra panelového domu vybuduje horolezeckou tréninkovou stěnu pro svou dceru (tehdy 11 let). Pak ho ten nesmyslný nápad přešel.

  Justitianus

  Vložil ZŠ (bez ověření), 22. Listopad 2022 - 17:12

  Jste si opravdu jistý že je sklep společným prostorem ? Já se domnívám že společným prostorem je výhradně to co je uvedeno v prohlášení vlastníka a třeba u nás to sklepy nejsou. To co je za dveřmi do mého sklepa je pouze moje a je to uvedeno na listu vlastníka jako součást bytu i když je to v reálu o dvě patra níž. Já se proto domnívám že váš právní názor je mylný a spíše bych se přiklonil k názoru že pro součást bytu umístěnou v suterénu platí stejná pravidla jako pro hlavní část bytové jednotky ve vyšším patře.

  Vložil § (bez ověření), 22. Listopad 2022 - 18:20

  Pokud v prohlášení nemáte popis sklepů, pak máte vadné prohlášení. I kdyby byl sklep součástí bytu, tak to tam musí být napsané. Ano, věci, které máte za dveřemi do vašeho sklepa jsou vaše. Komu patří ten sklep, to ale jasné není.

  Vložil jaroš (bez ověření), 26. Červenec 2022 - 20:51

  A proč se bojíte zeptat se na SÚ?

  Vložil Petr, 26. Červenec 2022 - 20:12

  „co vše je potřeba ke zřízení sauny ve sklepě“

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  A zamýšlíte finskou saunu, ruskou baňu, s lávovými kameny, parní, solní nebo infrasaunu ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".