Šance na novelu NOZ a ZOK

Vložil Pavel, 1. Červen 2014 - 22:15 ::

Nový 1. náměstek MS Robert Pelikán, který nahradil Hanu Marvanovou, je veliký kritik NOZ a ZOK. Jsem zvědav, jak oba paskvily opraví.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 2. Červen 2014 - 18:40

  Otázkou je co zmůže výměna jedné osoby na jednom ministerstvu. Blogger Karel Kříž napsal:

  III. Státní byrokracie
  Politická věrchuška tento stav dobře zná a všemožně jej podporuje. Pomalu, ale neustále utahuje šrouby a salámovou metodou postupně omezuje svobodné rozhodování občanů na minimum. Na každý nesmysl potřebujeme pět úředníků, deset lejster a hlavně poplatek nad rámec daní. Jsou vytvářeny zbytečné instituce, zbytečné zákony, zbytečné regulace. Nikdo už dnes není schopen znát všechny zakázané věci, které jej mohou kdykoliv dostat do kriminálu a jejich neznalost neomlouvá. Při jakémkoliv sporu je pak velice těžké dovolat se elementární spravedlnosti, neboť výklad všech těch legislativních zmetků je samozřejmě nejednoznačný. (…)
   
  V. Právní a daňová džungle
  Naše politická scéna se od dob premiérování Miloše Zemana často chlubí svojí „pracovitostí“ v procesech legislativní smršti. Neustále mění zákonné „rámce“, vymýšlejí stohy novel a zaplevelují právní řád, aby národu vykázali nějakou činnost. K tomu všemu ve druhém sledu stejně tak „vylepšují“ podnikatelské prostředí zákony daňovýni a jejich neustálými úpravami. Zákonodárci však většinově svoje výplody nechápou, nerozumí souvislostem, anebo je ani nečtou a jen odmávají. O to více pak ale vyžadují jejich bezpodmínečné dodržování, ovšem s vyjímkou jich samotných. 

  Citováno z http://kriz.blog.idnes.cz/…lecnost.html

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".