Rušení nočního klidu -Nový občanský zákoník.

Vložil Marta. (bez ověření), 23. Březen 2014 - 14:28 ::

Dobrý den.Podle nového občanského zákoníku rušení nočního klidu řeší nejbližší městské úřady.Musím přiznat že vše funguje tak jak má.Nedávno jsme řešili rušení nočního klidu u nás v domě.Přivolala se městská policie sepsal se protokol a vše jsme poslali na městský úřad.Rušitel nočního klidu byl potrestán pokutou ve výši 10 000.korun.Od té doby máme v domě klid.Doporučuji všem tento postup.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil honzaa (bez ověření), 15. Únor 2021 - 19:23

  chtěl bych se zeptat.. slavili jsme u kamaradky v bytě její narozeniny… byly jsme tam 3noci s tím, že jsme chodili spát max kolem 24:00.. dnes..v pondělí si začalo stěžovat správci bytu že tam byl hluk a udělili nám (bez zákroku policie a bez jakéhokoli důkazu pokutu v hodnotě 3000kč)… mají právo nám udělit tuto pokutu? a jakto, že oni si stěžovali a to bydlí nahoře(daleko do dás) ale sousedka která ma byt hned vedle si nestěžovala .. Děkuji

  Vložil AndyB (bez ověření), 15. Únor 2021 - 20:39

  Těžko říci, kdo a komu a proč udělil pokutu, to byste musel sem umístit pokutový bloček.

  Kdo je “správce bytu”?

  Kamarádka bydlí ve svém bytě v SVJ, nebo (v družstevním bytě) v nájmu či podnájmu nebo na ubytovně?

  Vložil Vladimír Krejcar (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 12:45

  Dobrý den, zajímalo by mne zda se dá něco udělat když pole které sousedí s obytnými domy 3 X za týden obdělávají výhradně v noci a to od 22 hodin až do rána. Máme autistické dítě a nedá se spát. Je to hluk od traktoru a k tomu ještě od diskového podmítače. Dále nesnesitelný prach, nemůžeme ani otevřít okno. Přes den je klid a v noci opět vyráží na pole. K tomu nám ještě světla z traktoru osvětlují pokoje. Co máme dělat. Nedá se zde žít.

  Vložil Jarda_, 12. Říjen 2018 - 13:12

  Co dělat? Tak předně: Zajít za traktoristou a vykázat ho. Pokud to nepomůže, tak zavolat ve 22 hodin 156 na obecní policii.

  Ta prověří, zda nemají sjednánu výjimku na sezónní práce a případně bude pokutovat. Za Předpokladu, že hluk přesahuje nějaké normy, a nejde o hluk podobný běžnému provozu na silnici.

  K problému osvětlení pokojů lze doporučit zastínění, závěsy, rolety… obávám se, Že každý kdo bydlí u křižovatky, je osvětlován, a nejde o něco co by bylo možno zakázat .

  Vložil Seligerová (bez ověření), 13. Říjen 2017 - 1:01

  Dobrý večer,je rušeni nočního klidu i to že jezdi traktory po poli od 00:00 jsou dvě hodiny ráno a stále jezdí?Vzbudili mi 8měsíční dceru a nemohla jsem jí utišit…Je to normální?Můžou v tuto dobu jezdit?Vím,že noční klid je od 22:00 až 5:00…zajímá mě jestli na to není nějaká vyjímka.Předem děkuji za odpověď

  Vložil Marie 63 (bez ověření), 2. Červenec 2017 - 12:45

  To jsme už jednou udělali a celá vesnice nám nadávala a chtěli aby nám mládež porozbijeli okna a v odčasniků nás osočili že se mládež odstěhuje jen k vůli nám.Poblém byl za komunisty a nic se nezměnilo ani teď protože jsme jediní kteří bydlí přímo naproti.

  Vložil Marie 63 (bez ověření), 2. Červenec 2017 - 12:25

  Kousek od mého domu asi 18m.se pořádá 3× do roku živá hudba,hody a 2× techno.Starosta se sváma bavit nebude ten vás pošle do zadní části,a pořadatelé to nechcou ani stlumit a jen se smějí.

  Vložil Nevěřící (bez ověření), 14. Duben 2017 - 6:31

  Dobrý den, uvádíte popis, jak snadno vyřešit problém s rušitelem nočního klidu, ale co v případě, když rušitelem je skupinka „mladých“ lidí, co se baví jak přivoláváte městskou policii na jejich hlučné počínání, jim se vysmívá, vám také a protože je jich jaksi víc, tak mají víc důkazních prostředků… Pokud dojde na řešení problému u právníka městského úřadu, tak majitel bytu strany rušitele (také přímý účastník) přizná chybu, slíbí, že už se opakovat nebude a hned v ten den provokují rušením až omezováním soukromí dále. Navíc právník městského úřadu raději nikoho nepokutuje (známosti otce rušitele) ale odkazuje na občanský soud. Nemusím vysvětlovat, jak to člověka odradí a hledá jiná řešení. Jsou nějaké návrhy jak se zbavit nevychovaných drzých zmetků…??? Děkuji za podněty N

  Vložil Igoš (bez ověření), 1. Září 2016 - 20:34

  Chtěla jsem se zeptat, zda se tento zákon vztahuje na opravdu hlučné štěkání psů. Odstěhovali jsme se z města z paneláku na vesnici v domění, že zde je klid, ale opak je pravdou, už delší dobu jsme se nevyspali, jelikož každý zde má minimálně jednoho velkého psa a od 9h jeden pes začne neustále štekat, přidávají se další a další. Nevíme vůbec co s tím. Ve městě byl daleko větší klid.

  Vložil tp (bez ověření), 16. Červen 2016 - 11:40

  to je postup..:)

  si narazila na nějakého magora co ti vše podepíše, já bych se na tebe vykašlal, já bordel nedělal, nic bych nepodepsal a dělal bych bordel dál..

  Vložil Dawe (bez ověření), 24. Červen 2016 - 21:03

  No, tam ale taky nic podepisovat nemusis, staci predlozit doklad totoznosti a pak uz jen na urade vyridi zbytek :D

  Vložil Lenka Holeckova (bez ověření), 12. Září 2015 - 15:06

  Poradíte jak se branit?Bydlím skoro dva roky v nájemním bytě.Jsem v bytě sama,běda když přijde návštěva ,již normální hovor vadí mému sousedovi,což je starý pán.Ihned po nastěhování ,když jsem vstala polici se mi opřel o zvonek a setrval mě,co si dovoluji něco zde dělat a jestli mám souhlas majitele!Mám.Pokud kdokoliv přijde na návštěvu,začne za chvíli bouchat na zeď,nemůžu běžně normálně mluvit.Musím septat!Cokoliv jen na chvíli překročí rámec tiché mluvy ihned řve,volá policii!Píše stížnosti majiteli domů.Už dvakrát mi přišel dopis o stížnosti na rušení nočního klidu.Je mi to velmi trapné.Nevím,jak se bránit,nechci přijít o nájemní smlouvu.Tento člověk je zlý a pravděpodobně není v pořádku psychicky.Je to smutné,ale staří lidé jsou někdy stále brani,jako oběti.

  Vložil ElHol (bez ověření), 7. Duben 2015 - 10:48

  Máme sousedy nad sebou a každý víkend, někdy i v týdnu párty 10–12 lidí, hulení na balkoně.. dupání, hlasitá muzika.. 1,5 roku se to táhne , voláme na městskou policii, ale je to jen na poučení, protože když přijedou, vidí je z balkonu a ztiší se. na přestupkové komisi jsme neuspěli. Ve 4 ráno návraty z discoték a opět hukot jako v hospodě. A aby toho nebylo málo tak se nám mstí , za zavolání policie, přes den dupáním a skákáním a muzikou na plné pecky.. nikdo mu ještě nedal pokutu nic… asi budu muset volat státní policii, protože městská nic neudělá.

  Vložil Petr Doktor (bez ověření), 21. Duben 2016 - 21:15

  Doporučuji chytnou a profackovat,pop­řípadě řemen a na prdel až budou bulet a prosit že už budou hodný.

  Vložil tp (bez ověření), 16. Červen 2016 - 11:35

  jasně, že jo..tak tě ještě zažaluji za napadení a vydělám si..

  Vložil Pub (bez ověření), 7. Duben 2015 - 12:12

  ani státní policie nic neudělá. Spíše si založte domobranu.

  Z jakého důvodu jste neuspěli u té přestupkové komisie?
  Z čeho soudíte že pokutu nedostal. Třeba se mstí právě proto, že ji dostal.


  Ela popisuje „Švýcarské ticho“, ale otázka je jak tam postupuje jejich „komise“.

  Zde v českém blbounově musíte „ticho“ klasifikovat – třeba do tabulky zde: http://www.converter.cz/…lky/hluk.htm. Jenže podle manuálu mají i nové lednice hlučnost nad 30 dB. Je to dost tiché nebo není. No s 10–12 vopruzy to asi není přiléhající.

  Čím vyšší hladina ticha je, tím pravděpodobněji se dostanete do situace, kdy si nějaký ten šum mozek vytvoří sám.

  Teď jsem taky v TV slyšel, že Duchcov zavedl vyhlášku proti vysedávání jinde než na místech k tomu určených. Pokuste se podobnou místní vyhlášku iniciovat také.

  Vložil Ela En (bez ověření), 7. Duben 2015 - 11:05

  U odpovědí JUDr. Křečka jsem našla, že nočním klidem se míní, že je prostě ticho.Ve Švýcarsku se nesmí ani napouštět vana. Mám podobný problém, vedle nás si zřídil z bytu cizinec ubytovnu.Ob den se tady střídá různá verbež, už jen čekáme, kdy přivlečou štěnice. Pronajímatel je magor domluva není možná.Pokud ale Vy máte kontakt na majitele bytu a to musíte mít z povinnosti majitele a ten nereaguje, je nutné chodit na OBČANSKO PRÁVNÍ ODBOR MÍSTNÍ RADNICE a žádat, aby nahradil jinými nájemníky a pokutovat ho.. V dnešním Česku nemají původní obyvatelé šanci na normální život.

  Vložil locplus@seznam.cz, 11. Leden 2015 - 14:56

  Dobrý den, včera mi byla, podle mě neprávem uložená bloková pokuta za rušení nočního klidu. Blokovou pokutu jsem nepodepsal, protože jsem noční klid nerušil. Byli jsme tam dva. 4 státní policisté u nas zastavili a oznámili nám, že dostáváme pokutu za rušení nočního klidu. Vypsali bloček, který jsme nepodepsali, tak si nás pozvou na městský úřad. Mám nějaké právo se bránit proti buzeraci od PČR? Děkuji, Jirka Fořt

  Vložil Lanko, 22. Duben 2014 - 18:08

  Dobrý den, u nás v baráku to funguje tak, že správcová a její rodina nám dělá ze života peklo. Dopoledne kňučí a štěká pes. Od odpoledne až do nočních hodin dupou děti. Schválně řvou z oken. U nás na Kladně žádné právo nefunguje. Jěště jí všichni platíme 50 kč za měsíc , že se tak hezky stará. Když si jdu stěžovat předsedovi, řekne, že se správcovou mám problém jen já :-))) Já pod ní bydlím. Jo to pro jistotu bez vědomí vlastníků pronajala sušárnu jako posilovnu. Takže bordel z obou stran :-))) Zaúvěrovali barák tak, že je byt neprodejný. Za 10 patrový panelák dali 4,2 mil.za zateplení. Co s tím ? Jen se odtěhovat.

  Vložil L__L (bez ověření), 7. Červenec 2014 - 6:36

  Je videt, ze nemate ani psa, ani deti. Je to stejne jakoby ste si stezoval na to, ze kdyz venku nekdo nastartuje auto tak je to slyset. To mu zakazete mit auto?

  Vložil Ela En (bez ověření), 7. Duben 2015 - 11:12

  Je vidět,m že nemáte ponětí o tom, že každý má právo na
  n e r u š e n é užívání bytové jednoky, tedy nejen Vaše řvoucí děti a štěkající pes. Do Vašich dětí nikomu nic není, ale snad uznáte, že skákání a řvaní patří na hřiště a do tělocvičny.Jak je vychováte, tolik facek pak za svou bezohlednost od lidí v životě dostanou a já se k nim přidám.Není nic horšího, než frackové a jejich matky, které jim dovolí absolutně v dnešní době všechno..

  Vložil L__L (bez ověření), 7. Červenec 2014 - 6:37

  Krome toho, zkousel ste se uz domluvit primo s onou rodinou?

  Vložil Pub (bez ověření), 7. Červenec 2014 - 6:51

  „nastartovat auto“ je úplně odlišné od „řevu a terorizování lůzy“

  Co znamená podle Vás „se .. domluvit“. Znamená to akceptovat situaci, stáhnout vocas a zalízt do kotce, protože Vy přeci jen „startujete auto“ nebo s lůzou zatočit jako na východním Slovensku.

  Co to je „domluvit se“. Podle mne jde jen o socialistický přežitek Vašeho „právního něvědomí“ (nebo bezvědomí, …jak chcete).

  Vložil Slovák (bez ověření), 15. Únor 2021 - 21:56

  „s lůzou zatočit jako na východním Slovensku“

  Jak tam zatočili?

  Vložil RamonCosta, 12. Duben 2014 - 11:26

  Dobrý den, také máme u nás v naší SVJ takového „šmejda“! Můžete mi poradit, které ustanovení nového občanského zákoníku či jiného právního předpisu jste aplikovali při rušení nočního klidu? Děkuji za odpověď! S pozdravem RamonCosta

  Vložil Luc (bez ověření), 11. Duben 2014 - 13:26

  No to tedy nevím, ale v Brně na Jugoslávské 34 je hospoda „Na Šrébráku“, kde je každodenně porušován noční klid hosty před hospodou, policie je víceméně bezmocná. Nic se celá léta nemění.

  Vložil Anonym123 (bez ověření), 5. Květen 2015 - 21:59

  U nas na Divadelni je hospoda s zahradkou a pokazde kdyz je tepleji je tu rev smich, hadky… Neda se to uz vydrzet Deti nemohou spat lekaji se ve spani .. Myslite ze to policiie bude brat jako ruseninnoc . klidu???

  Vložil Petr Doktor (bez ověření), 21. Duben 2016 - 21:17

  Doporučuji zapálit ten pajzl a bude klid hned, na nějakou policii a soudy se moc nespoléhejte.

  Vložil tp (bez ověření), 16. Červen 2016 - 11:38

  ty nejsi normální, jen pro úplnost podávám na tebe trestné oznámení

  Vložil svjvmt, 23. Březen 2014 - 20:21

  V čem spatřujete Marto rozdíl mezi starým a novým OZ? Obviněný se mohl bránit, nesouhlasit, mohl se odvolávat, tak proč píšete o exekuci??

  Vložil Jandus (bez ověření), 23. Březen 2014 - 15:46

  Zaplatil ji, nebo se odvolal? V životě jsem neslyšel, že by někdo byl jakkoliv postižen.

  Vložil Marta. (bez ověření), 23. Březen 2014 - 15:54

  Proč by se měl odvolávat když všechny důkazy v četně svědků byly proti němu?Neměl šanci a zaplatíl.Jinak hrozila exekuce.A hlavně už večer drží hubu!!!

  Vložil MartinL (bez ověření), 23. Březen 2014 - 18:31

  Pokud se jednalo o první rušení nočního klidu, tak je hloupý, že zaplatil. První rušení se většinou řeší domluvou nabo pokutou v rozmezí 500–2000kč. Na babičku, která usne u televize (a televize řve, neboť babička je hluchá) taky zavoláte MP že ruší noční klid a ona hned napoprvé zaplatí 10 000kč?

  Vložil Toma, 23. Březen 2014 - 21:17

  a co má Vaše odpověď vyjadřovat? Asi to nebyla babička a byl to hajzl, který dělal bordel tak to posoudili přísněji, to je přece správné. kdyby to opravdu byla babička, tak by to posoudili jinak. Proč píšete takové nesmysly? Tm

  Vložil MartinL (bez ověření), 24. Březen 2014 - 20:41

  Proč bych měl podle Vás psát nesmysly? Někoho může řvoucí televize rušit stejně jako řvoucí soused. A proč to posuzovat odlišně? Rušení jako rušení.

  Vložil Ela En (bez ověření), 7. Duben 2015 - 11:16

  Naše babička byla taky hluchá, ale měla u TV sluchátka, aby sousedy nerušila.Nevidím rozdílu v bezohlednosti staré babky a mladého grázla.babka ví , že ruší a je-li jí to fuk pak si grálíkem můžou podat ruku, jsou na tom stejně .

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".