Ručení za úvěr - písemně nebo ze zákona?

Vložil Anonymous, 21. Březen 2008 - 16:12 ::

Vyjednáváme s bankou o úvěru. Banky většinou tvrdí, že do 200–300 tisíc na jednotku nechtějí zástavu, tedy takovou tu zapsanou do katastru. ALE! Wustenrot chce od VŠECH lidí podepsat ručitelský závazek, který NEkončí!! prodejem bytu!

Pokud se nepletu, tak ze zákona ručí každý majitel v SVJ svým podílem. Ale tady je samozřejmě ten rozdíl, že samozřejmě jen do prodeje bytu.

Tedy v tomto případě ta banka velice komplikuje situaci v případě prodeje bytu a převodu tohoto závazku. Ten závazek ze zákona totiž podle mě přechází automaticky.

Můžete mi někdo poradit příslušný zákon/paragraf podle kterého vlastník v SVJ ručí svým podílem? Potřebuji to jako argument abych jim mohl odmítnout podepsat ten jejich závazek. Díky.

P.L.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kolář, 21. Březen 2008 - 17:20

  Ze ZoVB Vámi hledaný §7) Vlastníci jednotek ručí za závazky SVJ v poměru, který odpovídá velikosti spoluvlastnických podílů na SČD.

  Uvedená banka má své podmínky pro zajištění své pohledávky za svým dlužníkem. Pokud jste z Prahy můžete zaslat kontakt na k.kolar@cen­trum.cz

  Vložil kolář, 21. Březen 2008 - 17:23

  Omlouvám se a opravuji §13, odst 7. k.kolar@cen­trum.cz

  Vložil Pavel, 21. Březen 2008 - 17:13

  §13/7 ZoVB.

  Jen si dovolím poopravit, neručí se do výše podílu, ale v poměru podílu.

  Pokud máte podíl na společných částech domu 10%, ručíte 10% neomezeného závazku SVJ, i když hodnota Vašeho podílu je nižší než 10% závazku.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".