Rozvody vody ve společných prostorách bytového domu

Vložil welzlpetr, 22. Říjen 2019 - 7:23 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsem dohledal správně (dle § 1160 NOZ 89/2012 SB.), že u rozvodu vody jsou považovány za společné části ty, jež sahají až k jejich uzávěru pro byt nebo k poměrovým měřidlům pro byt včetně těchto měřidel a uzávěrů? A zda platí, že od tohoto ustanovení se nelze odchýlit ani v prohlášení vlastníka, ani jiným rozhodnutím nebo usnesením. Děkuji za odpověď Welzl

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 22. Říjen 2019 - 10:44

  Zjevně jste si popletl § a i zákony.V § 1160 NOZ 89/2012 Sb., se nic takového neuvádí, to co píšete, je v naprosto jiném zákoně:

  Kde je uvedeno i toto:

  NAŘÍZENÍ VLÁDY

  ze dne 30. října 2013

  o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím

  Vláda nařizuje k provedení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník:

  z.č.366/2013 Sb.,

  § 6 d)

  Společnými částmi jsou rozvody vody teplé i studené včetně stoupacích šachet, ať jde o hlavní svislé rozvody, nebo odbočky od nich až k poměrovým měřidlům pro byt, nebo k uzávěrům pro byt, nejsou-li instalována měřidla pro jednotlivé byty, včetně těchto měřidel nebo uzávěrů; to se netýká rozvodů uvnitř bytu, včetně vodovodních baterií,

  konec citace

  A také se vůbec nezmiňujete o tom,co máte uvedeno o rozvodech vody ve vašem PV k budově!

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil a (bez ověření), 22. Říjen 2019 - 8:06

  Nic takového, že od ustanovení, které uvádíte se nelze odchýlit ani v Prohlášení vlastníka, neplatí. Prohlášení vlastníka lze změnit souhlasem všech vlastníků se změnou. U nás měřidla a uzávěry nepatří do společné části. Výměnu vodoměrů zajišťuje společenství a nikomu to nedělá žádný problém.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 22. Říjen 2019 - 7:56

  To bude asi nedorozumění, uvedený paragraf takové detaily nestanoví, takže není zřejmé, o jakém odchýlení hovoříte. Prohlášení vlastníka by mělo co nejpřesněji stanovit hranici mezi společnou a nespolečnou částí rozvodů.

  PS: Je skutečně vhodné, aby uzávěry a měřiče byly společné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".